Dopravné informácie na víkend

Dopravné informácie na víkend
20. októbra 2017 Martina Múdra

Vážení návštevníci,

počas víkendov býva na chodníku rušno, aby bola Vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre Vás niekoľko informácii ako si výlet v korunách naplánovať.

1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko s kapacitou cca 500 miest. Počas víkendov sa naplní už za prvú hodinu. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská.

2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a zaparkujte na prvom mieste kde Vás navedú. Prvé záchytné parkovisko s kapacitou 300 miest Skládka sa nachádza 1,5 km od sedačkovej lanovky. Ak vás personál usmerní naň, znamená to, že bližšie už nezaparkujete. (A neuposlúchnete personál parkoviska zbytočne sa dostanete do kolóny áut a zdržujte premávku)

3. Ak prichádzate zo strany Poľska alebo Vás personál odklonil na záchytné parkovisko Strednica zaparkujte tam. Parkovisko je vzdialené 9 km, ale počas víkendu z neho premávajú 2 kyvadlové autobusy.

4. Prichádzate zo smeru Pienin, Zamaguria alebo sa chcete prejsť ku chodníku peši? Smerujte na menšie parkoviská pod svahom v Malej Frankovej (odbočka pri kostole v strede obce) alebo Jezersku odkiaľ môžete vyjsť ku chodníku pešo a vyhnete sa kolónam.

5. Ak chcete ísť k chodníku lanovkou z Bachledovej doliny, lístok kúpiť v troch pokladniach v Bachledovej. Ak idete peši, lístok kúpite v dvoch pokladniach priamo pri vstupe na chodník.

6. Čipovú kartu už máte? Nestojte v rade pred vstupom na chodník (ta je na vstupenky), ale pokračujte priamo ku turniketom.

7. Ak idete s malými deťmi alebo kočiarom voľte vývoz lanovkou, cesta peši nie je na výstup s kočiarom vhodná.

8. Na prechádzku v korunách s cestou hore a dole si naplánujte 3 hodiny.

9. Posledný predaj lístkov je o 14:00. Ak by ste prichádzali k Bachledovej okolo 13.00 a polícia Vás otočí, má na to dôvod. Znamená to, že parkoviská sú plné, pri pokladniach dlhé rady a do 14:00 by ste nestihli kúpiť lístky.

10. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné voliéry pred vstupom. Na samotný chodník psíky ísť nesmú.

11. Tobogan ešte nie je v prevádzke.

Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.

 

0 Comments

Leave a reply