Užite si ždiarsku zimu z korún stromov

Užite si ždiarsku zimu z korún stromov
22. decembra 2017 Martina Múdra

Vydajte sa i v zime na prechádzku do korún stromov.

Od 22.12.2017 sa na Chodník korunami stromov dostane 40 minútovou prechádzkou po upravenom chodníku vedúceho z parkoviska v Bachledovej doline. Posilnite sa horúcim čajom, teplo sa oblečte a užite si prechádzku zimnou prírodou. Odmenou Vám bude nádherný výhľad z vtáčej perspektívy. Ak sa vyberiete na lyžiach, pri vchode ich môžete vymeniť za topánky, ktoré vám požičiame zdarma. Na chodníku si vychutnáte zaujímavý náučný program, zábavno – adrenalínové zastávky, pohľad na zasnežený štíty hôr i rozprávkové Zamagurie. Odvážnejší môžu vyskúšať adrenalínovú sieť na vrchole vyhliadkovej veže s priehľadom z 32-metrovej výšky. Po návšteve môže zábava pokračovať zábavnou jazdou na snežnom rafte alebo aprés ski bare.

Chodník korunami stromov je v prevádzke počas celých Vianočných sviatkov denne od 9:00 do 16:00. Posledný vstup na chodník je o 15:00. Vstupenky na chodník sú v predaji v pokladni priamo pri vstupe na Chodník. Lanovka v zime z bezpečnostných dôvodov prepravuje len lyžiarov.

Ako na Chodník z Jezerska

Pre peší výstup z Jezerska sa vydajte turistickým chodníkom okolo Jezerského jazera, ktorý Vás zavedie až na hrebeň Spišskej Magury ku Chodníku korunami stromov.

Ako na Chodník z Frankovej

Pre peší výstup z Frankovej sa z parkoviska vydajte turistickým chodníkom smerujúcim na hrebeň Spišskej Magury ku Chodníku korunami stromov.

Ako na Chodník s deťmi. 

Pri zimnej návšteve Chodníka zvážte, či deti zvládnu peší 40 min. výstup. Ak idete s malým dieťaťom v nosiči, pri vstupe na Chodník si môžete zdarma požičať kočiar a preložiť dieťa doň. Chodník pre peších nie je vhodný pre výstup s kočiarom.

Ako na Chodník s vozíčkom

Počas tohtoročnej zimnej prevádzky žiaľ vozíčkarov nevieme na chodník prepraviť. Peší chodník nie je pre výstup s vozíčkom vhodný. Navštívte nás už v júli 2018, kedy už vozíčkarov budeme vedieť bezbariérovo prepraviť z parkoviska až na Chodník v korunách.

Ako na Chodník na bežkách

Okolo Chodníku korunami stromov vedie bežecká trať po hrebeni zo Ždiaru – Príslopu, ktorá je počas dostatočnej vrstvy prírodného snehu upravovaná ratrakom. Lyže a lyžiarky si pri vstupe môžete odložiť a vymeniť za topánky, ktoré Vám požičiame zdarma.

Ako na Chodník so psíkmi

Peší chodník je vhodný pre príjemnú prechádzku so psom. Na chodník psíky ísť nesmú, môžete ich však nechať v pripravených voliérach pred vstupom.