Vydajte sa na prechádzku do korún stromov. Takto sa k nám dostanete.

Vydajte sa na prechádzku do korún stromov. Takto sa k nám dostanete.
22. decembra 2017 Martina Múdra

Vydajte sa i v zime a na jar na prechádzku do korún stromov.

Od 11.3.2018 sa na Chodník korunami stromov dostane 45 minútovou prechádzkou po vyznačenom chodníku vedúceho z parkoviska v Bachledovej doline. Posilnite sa horúcim čajom, teplo sa oblečte a užite si prechádzku zimnou prírodou. Odmenou Vám bude nádherný výhľad z vtáčej perspektívy. Na chodníku si vychutnáte zaujímavý náučný program, zábavno – adrenalínové zastávky, pohľad na zasnežený štíty hôr i rozprávkové Zamagurie. Odvážnejší môžu vyskúšať adrenalínovú sieť na vrchole vyhliadkovej veže s priehľadom z 32-metrovej výšky.

UPOZORNENIE – všetky chodníky vedú cez les alebo lúku. Nejde o asfaltové ale o lesné cesty.  V období kedy sa topí sneh očakávajte tomu zodpovedajúce podmienky.

Lanovka z Bachledovej doliny je v prestavbe – nepremáva.

Chodník korunami stromov je v prevádzke aj počas sviatkov denne od 9:00 do 16:00. Posledný vstup na chodník je o 15:00. Vstupenky na chodník sú v predaji v pokladni priamo pri vstupe na Chodník.

Ako na Chodník z Jezerska

Pre peší výstup z Jezerska sa vydajte turistickým chodníkom okolo Jezerského jazera, ktorý Vás zavedie až na hrebeň Spišskej Magury ku Chodníku korunami stromov.

Ako na Chodník z Frankovej

Pre peší výstup z Frankovej sa z parkoviska vydajte turistickým chodníkom  smerujúcim na hrebeň Spišskej Magury ku Chodníku korunami stromov alebo po zjazdovke Furmanec.

Ako na Chodník s deťmi. 

Pri zimnej návšteve Chodníka zvážte, či deti zvládnu peší 40 min. výstup. Ak idete s malým dieťaťom v nosiči, pri vstupe na Chodník si môžete zdarma požičať kočiar a preložiť dieťa doň. Chodník pre peších nie je vhodný pre výstup s kočiarom.

Ako na Chodník s vozíčkom

Do spustenia novej lanovky žiaľ vozíčkarov nevieme na chodník prepraviť. Peší chodník nie je pre výstup s vozíčkom vhodný. Navštívte nás  v lete 2018, kedy už vozíčkarov budeme vedieť bezbariérovo prepraviť z parkoviska až na Chodník v korunách.

Ako na Chodník na bežkách

Okolo Chodníku korunami stromov vedie bežecká trať po hrebeni zo Ždiaru – Príslopu, ktorá je počas dostatočnej vrstvy prírodného snehu upravovaná ratrakom. Lyže a lyžiarky si pri vstupe môžete odložiť a vymeniť za topánky, ktoré Vám požičiame zdarma.

Ako na Chodník so psíkmi

Peší chodník je vhodný pre príjemnú prechádzku so psom. Na chodník psíky ísť nesmú, môžete ich však nechať v pripravených voliérach pred vstupom.