5 vecí, ktoré zažiť na výlete na Chodník korunami stromov

5 vecí, ktoré zažiť na výlete na Chodník korunami stromov
22. januára 2020 Kristina Jakubova

Zimná sezóna je pomaly v polovici, ale Bachledova dolina stále láka nielen svojou snehovou nádielkou, ale aj množstvom rôznych atrakcií. Ak plánujete návštevu nášho strediska, máme pre Vás pár tipov, čo určite zažiť či ochutnať. Bachledka aj s jej najobľúbenejšou atrakciou Chodník korunami stromov má mnoho prekvapení pre lyžiarov aj nelyžiarov. Potom, čo sa necháte pohodlne a bezpečne vyviesť na vrchol Spišskej Magury 10-miestnou lanovkou Gondola Bachledka, môžete začať objavovať čaro atrakcií, či chuť jedál z lokálnych produktov.

Magické výhľady, ale aj adrenalín

Širokú škálu emócií máte možnosť zažiť na prechádzke v korunách stromov. Nielenže budete sledovať život lesa až z výšky 24m nad zemou, ale môžete si spolu s Vašimi deťmi prejsť adrenalínové zastávky a z edukačmých tabúľ sa dozvedieť viac o okolitej faune a flóre. Pre detí sú tu aj zábavné edukačné zastávky.

Po prechádzke s príjemným miernym stúpaním, ktoré zvládnu všetci, môžete pokračovať ešte vyššie, a to na 32 metrov vysokú vyhliadkovú vežu. Na vrchole si môžete vychutnávať spomínané magické výhľady na hrebeň Belianských Tatier, poľské Tri koruny, či okolité dedinky a urobiť si spoločné fotky do rodinného albumu. Zaujíma sa Vaše zvedavé dieťa, na aký vrchol sa pozerá, alebo sami ste ostali fascinovaný vrcholmi Belianskych Tatier a chcete vedieť ako sa ktorý nazýva? Pre zvedavých dobrodruhov tu máme interaktívny ďalekohľad, ktorý Vám nielen priblíži tieto majestátne horské vrcholce, ale ich aj pomenuje. Nie je nad vzdelávanie praxou.

Pre odvážnych turistov a bádateľov tu máme povinnú zastávku. Cestu dole z vyhliadkovej veže, si skráťte najdlhším suchým tobogánom na Slovensku, ktorý na Vás čaká aj v zimnej sezóne. Určite povinná zastávka pre veľkých aj malých, ktorí majú radi adrenalín.

Potešte oči aj chuťové poháriky

Láka Vás poctivé jedlo na tatieri sprevádzané výhľadmi na horské prostredie a tatranské vrcholy? Pre nadšencov dobrého a chutného jedla tu nová reštaurácia PANORAMA so širokou ponukou jedál, kde nájdete aj domáci hamburger, či čerstvé cestoviny. Odporúčame ochutnať! A pre tých, čo môžu, zapite ho pivom Kaltenecker. Pre ostatných ponúkame napríklad poctivú čapovanú kofolu, či lahodnú kávu.

Keď ste doplnili energiu dobrým jedlom a slnečnými lúčmi na terase reštaurácie, tak tu kľudne chvíľu ešte poseďte a vychutnajte si čaro momentu. Trochu energie si totiž treba pošetriť na ďalšiu zastávku. Pozývame Vás do nového detského areálu, kde sa vyblázniť spolu s Vašimi deťmi môžete na snowtubingovej dráhe. V každom z nás drieme dieťa, tak ho prebuďte a užite si spoločnú zábavu s vašimi ratolesťami. Pre tie sú tu aj ďalšie atrakcie ako minikolotoč, ktorý ich povozí na lyžiach či kolese a minisánkarská trať. Ak však máte detí, ktoré sa radi učia nové vecí, rezervujte im lekciu v Gorgyho lyžiarskej škole, ktorá sa tiež nachádza v tomto areáli.

Už ste vyčerpali všetku svoju energiu? Nie? Zvoľte teda alternatívnu cestu dole a požičajte si sánky. Čaká na Vás totiž jedna z najdlhších sánkarských tratí na Slovensku. Má totiž až 2,5km a zážitok je rozhodne zaručený.

Tak čo? Už plánujete predĺžený víkend v goralskom regióne, v magickom stredisku Bachledka? Mali by ste, okrem obľúbeného Chodníka korunami stromov tu na Vás čaká mnoho ďalších zážitkov.

Dňa 11.08 až 14.08 bude vstup na Chodník korunami stromov vo festivalovom režimeViac informácii TU
+