Ako sa pripraviť na zimný výlet v korunách stromov.

Ako sa pripraviť na zimný výlet v korunách stromov.
29. decembra 2018 Martina Múdra

Čo je počas zimných prázdnin krajšie, ako sa vybrať s rodinou do prírody. Ak máte chuť prechádzku v prírode ozvláštniť a pozrieť sa na ňu z inej perspektívy, vyberte sa na výlet do Korún stromov.

Ako ho však naplánovať, aby ste z neho mali skutočne radosť?

Počasie je kľúčové. Chodník korunami stromov láka návštevníkov v každom ročnom období i počasí. Ak si však výhľad a prechádzku chcete užiť, sledujte predpoveď počasia a webkamery (https://bachledka.sk/zima/lyzovanie/webcam/).  Za hmly, zlej viditeľnosti či dažďa výlet radšej preložte na jasný a slnečný deň. V zime Vás najviac očarí pohľad na bielu krajinu a trblietajúci sa sneh na vetvičkách stromov. Ak si ledva uvidíte pod nohy, z prechádzky nič mať nebudete.

Nepodceňujte hory a správne sa oblečte. Chodník korunami strom sa nachádza na vrchole Spišskej Magury, ide o exponované miesto s výborným výhľadom. Ale aj o veterné miesto. Rátať treba aj so zmenou počasia. Športové vode a vetru odolné oblečenie bude preto tou najlepšou voľbou. Za slnečného počasia nezabudnite na slnečné okuliare a opaľovací krém.

Bezpečne a pohodlne novou lanovkou. V letných mesiacoch je Chodník výborným cieľom jednoduchšej túry. V zime sú však turistické chodníky zľadovatelé pri odmäku je na nich blato. Preto na príjazd ku Chodníku odporúčame využiť kabínovú lanovku z Bachledovej doliny.

Príjazd a parkovanie. V Bachledovej doline sa nachádza približne 1 000 parkovacích miest. Ak dovolenkujte v Ždiari, ušetríte čas i peniaze ak na dopravu do strediska využijete bezplatný skibus. Ten premáva po starej obecnej ceste a zbiera ľudí stojacich popri nej a na zastávkach. Premáva kyvadlovo od 8:30 do 16:00.

Ak ste všetko dobre naplánovali, nezabudnite na dobrú náladu, partiu a priateľov.  Takto si výlet užijete najviac.