Ako sa k nám dostať, kde zaparkovať a dôležité informácie

Ako sa k nám dostať, kde zaparkovať a dôležité informácie
20. októbra 2017 Martina Múdra

 

Ako k nám a parkovanie


Hlavný prístup k chodníku je z Bachledovej doliny (odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou). Cesta je dobre označená, sledujte smerové tabule, ktoré usmerňujú turistov do strediska BACHLEDKA Ski & Sun. Veľmi dobrý prístup je taktiež z obce Malá Franková, kde sa odstavné parkovisko nachádza priamo pod svahom Furmanec (na parkovisko vedie cesta s odbočkou pri kostole). Počas zimnej sezóny slúži svah ako zjazdovka, preto v tomto období nie je vhodný peší výstup z tohto smeru.

Bachledka disponuje zo strany Ždiaru parkoviskami P1-P4. Parkovné na našich parkoviskách, ktoré sú označené našim logom a ktoré obsluhuje náš personál, sú spoplatnené sumou 3 € s DPH. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská, kde poplatok za parkovné a podmienky nevieme ovplyvniť.

Počas víkendov a sviatkov býva na chodníku rušno, aby bola Vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre Vás niekoľko informácii ako si výlet v korunách naplánovať.

1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1 a P2, ktoré disponuje kapacitou až 1 000 parkovacích miest. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská.

2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a polície a zaparkujte na prvom mieste, na ktoré Vás navedú. Všetci naši zamestnaci majú reflexné oblečenie s našim logom. /Iní ľudia v reflexnom oblečení nie sú od nás a vlastnia súkromné parkoviská/. Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane. Peši cca 1,5 km od parkoviska P1.

3. V Bachledovej doline majú zastávku autobusy SAD na linke Poprad – Ždiar.  Zastávka Bachledova dolina rázcestie sa nachádza necelý kilometer od strediska. Aktuálne spoje overte na www.cp.sk.
V zimnej sezóne premáva kyvadlový bezplatný skibus z obce Ždiar do strediska . V letnej sezóne premáva kyvadlový autobus zo záchytného parkoviska Strednica v obci Ždiar.

 

Dôležité informácie


1. V zimnej sezóne 2018/2019 sme otvorili novú 10-miestnu kabínovú lanovku, ktorá Vás do korún stromov zavezie pohodlne a komfortne za necelých 7 minút. Peší výstup nie je v zimnej sezóne možný, pretože turistická cesta sa využíva ako sánkarská trať. Turistické chodníky vedúce cez les nie sú v zimnom období upravované. Vstup je tu možný iba na vlastnú zodpovednosť a s tomu primeraným vybavením (vhodná obuv, vhodné oblečenie, dobrá kondícia). Turistické cesty z Malej Frankovej či Jezerska slúžia ako zimné zjazdovky pre lyžiarov a snowboardistov. Nie sú vhodným riešením na peší výstup.

2. Chodník korunami stromov je v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Zvoľte prosím vhodnú turistickú obuv a odev.

3. Chodník korunami stromov ako aj kabínová lanovka sú v celej dĺžke bezbariérové a vhodné na návštevu s invalidným vozíkom i detským kočiarom. Z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác na infraštruktúre v blízkosti výstupnej stanice lanovky však bezbariérovosť celého strediska ešte nie je zabezpečená. Zabezpečená bude až po dokončení všetkých prác.

4. Vstupenky sa nedajú objednať vopred ani rezervovať. Kupujú sa v stredisku Bachledka Ski & Sun alebo priamo pri vstupe na chodník a dajú sa zaplatiť  aj kartou.

5. Na prechádzku v korunách s cestou hore a dole si naplánujte aspoň 1-2 hodiny.

6. Posledný predaj lístkov je o 17:45.

7. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné koterce pred vstupom. Na samotný chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú. /ani malé psíky, mačky, fretky atď./

8. Tobogan kvôli stavebným prácam v tesnej blízkosti chodníka ešte nie je otvorený.  O jeho otvorení Vás budeme informovať.

Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.

0 Comments

Leave a reply

Chodník korunami stromov je od 24.10. do odvolania zatvorený z dôvodu jesennej údržby.
+