Ako sa k nám dostať, kde zaparkovať a dôležité informácie

Ako sa k nám dostať, kde zaparkovať a dôležité informácie
20. októbra 2017 Martina Múdra

 

Ako k nám a parkovanie


Hlavný prístup k chodníku je z Bachledovej doliny (odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou). Cesta je dobre označená, sledujte smerové tabule, ktoré usmerňujú turistov do strediska BACHLEDKA Ski & Sun. Veľmi dobrý prístup je taktiež z obce Malá Franková, kde sa odstavné parkovisko nachádza priamo pod svahom Furmanec (na parkovisko vedie cesta s odbočkou pri kostole).

Bachledka disponuje zo strany Ždiaru parkoviskami P1-P4, ktoré sú viditeľne označené logom a spoplatnené cenou 3 eur s DPH. Za parkovné je vydaný platobný doklad, ktorý slúži zároveň ako cestovný lístok pre kyvadlovú dopravu. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská, kde výšku poplatku za parkovné a podmienky nevieme ovplyvniť.

Počas víkendov a sviatkov býva na chodníku rušno, aby bola Vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre Vás niekoľko informácii ako si výlet v korunách naplánovať.

1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1 a P2, ktorého kapacita je však kvôli prebiehajúcej stavbe obmedzená na cca 150 áut. Počas víkendov a prázdnin sa naplní už za prvú hodinu. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská.

2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a polície a zaparkujte na prvom mieste kde Vás navedú. Všetci naši zamestnaci majú reflexné oblečenie s našim logom. /Iní ľudia v reflexnom oblečení nie sú od nás a vlastnia súkromné parkoviská/. Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane. Peši cca 1 km od parkoviska P1. Veľké záchytné parkovisko P4  sa nachádza v oblasti Strednica na konci Ždiaru cca 8 km od Bachledky smerom na Poľsko. Z parkoviska Strednica premávajú do Bachledky kyvadlovo autobusy zdarma po preukázaní dokladom o zaplatení parkovného  (jazdia počase celého dňa, približne každých 30 minút). Ak zaparkujete na súkromnom parkovisku autobusová doprava nie je zabezpečená.

3. Ak prichádzate zo strany Poľska zaparkujte rovno na Strednici a nesnažte sa dostať až priamo do strediska. Ušetríte si čas i nervy. Zo Strednice Vás do Bachledky pohodlne odvezie autobus.

4. Prichádzate zo smeru Pienin, Zamaguria alebo chcete zaparkovať čo najbližšie ku Chodníku? Smerujte na menšie parkoviská pod svahom v Malej Frankovej (odbočka pri kostole v strede obce) odkiaľ môžete vyjsť ku chodníku rýchlo a vyhnete sa kolónam.

5. V Bachledovej doline majú zastávku autobusy SAD na linke Poprad – Ždiar.  Zastávka Bachledova dolina rázcestie sa nachádza necelý kilometer od strediska. Aktuálne spoje overte na www.cp.sk.
V zimnej sezóne premáva kyvadlový bezplatný skibus z obce Ždiar do strediska . V letnej sezóne premáva kyvadlový autobus zo záchytného parkoviska Strednica v obci Ždiar.

 

Dôležité informácie


1. Staviame pre Vás novú kabínovú lanovku s plánovaným otvorením už tento rok. Počas výstavby je Chodník korunami stromov prístupný len pešou túrou. Z Bachledovej doliny ide o stredne náročný turistický chodník cez les dlhý 2,6 km s prevýšením 300 m. Z Malej Frankovej je to menej náročná cesta do kopca po lúke, dlhá 1,1 km. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až ku Chodníku korunami stromov – stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame – je strmá a náročná.

2. Chodník korunami stromov je v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Trasa vedúca k nemu je turistická. Zvoľte prosím vhodnú turistickú obuv a odev.

3. Terén nie je vhodný pre detské kočiare a invalidné vozíky. Pešie výstupy môžu byť pre malé deti a seniorov náročné. Zvážte či výstup zvládnu. Malé deti dajte do nosiča. Nosič si môžete požičať v našom stánku so suvenírmi pri hoteli Bachledka. Pre deti do 1 roka zdarma, turistický nosič pre staršie deti za poplatok 5 eur. Na chodníku ich môžete preložiť do kočiara, ktorý Vám požičiame zdarma.

4. Vstupenky sa nedajú objednať vopred ani rezervovať. Kupujú sa priamo pri vstupe a dajú sa zaplatiť  aj kartou.

5. Na prechádzku v korunách s cestou hore a dole si naplánujte aspoň 3-4 hodiny.

6. Posledný predaj lístkov je  o 18:00.  Na výstup ku chodníku z Bachledovej potrebujete cca 45 min. plus zaparkovanie, kúpa lístkov atď.  Aby ste si boli istí, že sa na chodník dostanete, príďte radšej skôr.

7. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné voliéry pred vstupom. Na samotný chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú. /ani malé psíky, mačky, fretky atď./

8. Tobogan kvôli stavebným prácam v tesnej blízkosti chodníka ešte nie je otvorený.  O jeho otvorení Vás budeme informovať.

Záleží nám na kvalitných službách a vašom pohodlí. Preto pre Vás budujeme novú lanovku a priestory pre nové kvalitné služby a obchod.  Ako každá výstavba i tá naša znamená isté obmedzenia. Radi by sme Vás upozornili, že prístup k niektorým atrakciám je obmedzený. Zároveň sa výstavba odzrkadľuje na celom prostredí Bachledovej doliny. Veríme, že po ukončení stavebných prác, Vám prinesieme také služby a zážitky, ktoré sa tieto obmedzenia stáli.

Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.

 

 

 

 

0 Comments

Leave a reply