Ako sa k nám dostať, kde zaparkovať a dôležité informácie

Ako sa k nám dostať, kde zaparkovať a dôležité informácie
20. októbra 2017 Martina Múdra

 

Ako k nám a parkovanie


Hlavný prístup k chodníku je z Bachledovej doliny (odbočka z hlavnej cesty medzi Ždiarom a Tatranskou Kotlinou). Cesta je dobre označená, sledujte smerové tabule, ktoré usmerňujú turistov do strediska BACHLEDKA Ski & Sun. Veľmi dobrý prístup je taktiež z obce Malá Franková, kde sa odstavné parkovisko nachádza priamo pod svahom Furmanec (na parkovisko vedie cesta s odbočkou pri kostole). Počas zimnej sezóny slúži svah ako zjazdovka, preto v tomto období nie je vhodný peší výstup z tohto smeru.

Bachledka disponuje zo strany Ždiaru parkoviskami P1-P4. Parkovné na našich parkoviskách, ktoré sú označené našim logom a ktoré obsluhuje náš personál, sú spoplatnené sumou 3 € s DPH. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Ždiari a okolí sú aj iné súkromné parkoviská, kde poplatok za parkovné a podmienky nevieme ovplyvniť.

Počas víkendov a sviatkov býva na chodníku rušno, aby bola Vaša návšteva čo najkomfortnejšia, pripravili sme pre Vás niekoľko informácii ako si výlet v korunách naplánovať.

1. Čím skôr vyrazíte, tým bližšie zaparkujete.  Priamo v Bachledovej doline sa nachádza parkovisko P1 a P2, ktoré disponuje kapacitou až 1 000 parkovacích miest. Po jeho naplnení už do doliny nie sú púšťané ďalšie autá. Tie sú odkláňané na záchytné parkoviská.

2. Riaďte sa pokynmi personálu parkoviska a polície a zaparkujte na prvom mieste, na ktoré Vás navedú. Všetci naši zamestnaci majú reflexné oblečenie s našim logom. /Iní ľudia v reflexnom oblečení nie sú od nás a vlastnia súkromné parkoviská/. Ďalšie naše parkovisko P3 sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane. Peši cca 1,5 km od parkoviska P1.

3. V Bachledovej doline majú zastávku autobusy SAD na linke Poprad – Ždiar.  Zastávka Bachledova dolina rázcestie sa nachádza necelý kilometer od strediska. Aktuálne spoje overte na www.cp.sk.
V zimnej sezóne premáva kyvadlový bezplatný skibus z obce Ždiar do strediska . V letnej sezóne premáva kyvadlový autobus zo záchytného parkoviska Strednica v obci Ždiar.

 

Dôležité informácie


1. V zimnej sezóne 2018/2019 sme otvorili novú 10-miestnu kabínovú lanovku, ktorá Vás do korún stromov zavezie pohodlne a komfortne za necelých 7 minút. Peší výstup nie je v zimnej sezóne možný, pretože turistická cesta sa využíva ako sánkarská trať. Turistické chodníky vedúce cez les nie sú v zimnom období upravované. Vstup je tu možný iba na vlastnú zodpovednosť a s tomu primeraným vybavením (vhodná obuv, vhodné oblečenie, dobrá kondícia). Turistické cesty z Malej Frankovej či Jezerska slúžia ako zimné zjazdovky pre lyžiarov a snowboardistov. Nie sú vhodným riešením na peší výstup.

2. Chodník korunami stromov je v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Zvoľte prosím vhodnú turistickú obuv a odev.

3. Chodník korunami stromov ako aj kabínová lanovka sú v celej dĺžke bezbariérové a vhodné na návštevu s invalidným vozíkom i detským kočiarom. Z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác na infraštruktúre v blízkosti výstupnej stanice lanovky však bezbariérovosť celého strediska ešte nie je zabezpečená. Zabezpečená bude až po dokončení všetkých prác.

4. Vstupenky sa nedajú objednať vopred ani rezervovať. Kupujú sa v stredisku Bachledka Ski & Sun alebo priamo pri vstupe na chodník a dajú sa zaplatiť  aj kartou.

5. Na prechádzku v korunách s cestou hore a dole si naplánujte aspoň 1-2 hodiny.

6. Posledný predaj lístkov je vždy 15 minút pred posledným vstupom. 

7. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné koterce pred vstupom. Na samotný chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú. /ani malé psíky, mačky, fretky atď./

Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.

0 Comments

Leave a reply

Na základe rozhodnutia vlády SR je stredisko Bachledka Ski & Sun do 9.12.2021 zatvorené.
+