Keď ho využijete v jesennej Bachledke a okolí, neoľutujete! Rekreačný poukaz.

Keď ho využijete v jesennej Bachledke a okolí, neoľutujete! Rekreačný poukaz.
23. októbra 2019 Martina Múdra

Vybrať sa na jeseň do hôr sme Vám už odporúčali. A odporúčať budeme opäť. Práve prechádzky lesom, prírodou či horami dokážu divy. Pokoj, čerstvý vzduch a slnečné lúče sú prírodní lekári. Pokiaľ pobyt rozšírite o wellness či pobyt v liečivých kúpeľoch, vaše telo Vám bude v tomto sychravom jesennom počasí vďačné. Takýmto pobytom načerpáte silu fyzickú aj psychickú. Rozhodne sa Váš rekreačný poukaz oplatí využiť. Možností je veľa, stačí si len vybrať, ale najmä prísť.

 

Kto má nárok? Ako ho využiť?

Ak ste držiteľom rekreačného poukazu, potrebné informácie pravdepodobne ovládate. Základná informácia, ktorá Vás oprávňuje mať možnosť využiť tento poukaz je, že ste zamestnaný v spoločnosti s viac ako 50 zamestnancami a zároveň Váš pracovný pomer trvá nepretržite 24 mesiacov. Poukaz predstavuje osobitný platobný prostriedok, ktorý sa dá využiť výlučne v Slovenskej republike, a to do konca aktuálneho kalendárneho roka. O poukaz je potrebné požiadať svojho zamestnávateľa, a ten Vám preplatí 55% sumy, pričom počas jedného roka je povolená maximálna výška preplatenia 275€. Niektorí zamestnávatelia Vám vystavia kartu s kreditom. Ak je tomu tak i u Vás, vopred si overte, či zariadenie tento druh rekreačnej karty akceptuje. V prípade, že Vás zamestnávateľ neobmedzil na zariadenia akceptujúce istý druh karty, môžete využiť ponuku akéhokoľvek ubytovacieho zariadenia. Stačí, ak si v zariadení vyžiadate faktúru vystavenú na Vaše meno. (overte si, či je prevádzkovateľ ochotný vystaviť faktúru pre fyzickú osobu). Dôležité je splniť podmienku pobytu na minimálne dve noci. Mnohé ubytovacie komplexy majú pripravené pre svojich klientov pobytové balíky, vďaka ktorým môžete navštíviť rôzne atrakcie. Najdôležitejšie však je, že poukaz je možné použiť aj pre rodinných príslušníkov. Tak hor´ sa na predĺžený, farebný, jesenný a relaxačný pobyt.

Aktivity v Bachledke a okolí

Stredisko Bachledka Ski & Sun a jeho okolie Vám ponúka mnoho rozličných aktivít, výletov, možností ako sa zrelaxovať, ale aj na aktívny oddych. O možnostiach v okolí na výlety, turistiku, či cykloturistiku sa môžete dočítať vo  viacerých našich článkoch. V regióne sa nachádza dokonca aj viacero nových cyklochodníkov. Dnes si priblížime možnosti pre relaxačné pobyty. Vedeli ste, že v regióne máme niekoľko významných liečivých kúpeľov či kúpalísk? Možnosti na ubytovanie je tiež neúrekom. Odporúčame vybrať si ubytovanie v niektorých malých dreveniciach s tradičnou ľudovou architektúrou, chatu obklopenú lesom, pasienkami a horami alebo si vyberte zo širokej ponuky miestnych privátov, či hotelov. Ak preferujete vyšší štandard, ale stále menší komplex, zarezervujte si nocľah v Penzión Ski Jezersko, ktorý má aj príjemný wellness.

 

Wellness a spa v okolí 

            Ubytujte sa v lone prírody (opäť ten affiliatte na booking, pošleš mi plslink? (taký ten dlhý link vyššie) a relax máte na dosah. Wellness si môžete vychutnať s panoramatickými výhľadmi v Aquacity Poprad, alebo v termálnom parku Vrbov. Moderné liečivé  kúpele nájdete v Červenom Kláštore, ktorý je súčasťou krásnej pieninskej prírody.

O liečivých účinkoch vírivej vody, horúcich kúpeľov s pridanými kvetmi či bylinkami a kúpeľoch rozšírených o parné miestnosti sa ľudia presvedčili už v starovekých dobách. Rimania dali týmto kúpeľom aj názov – rímske kúpele. Už naši dávni predkovia sledovali nielen zníženie stresu, ale zároveň zistili, že sa im uvoľňovali svaly a kĺby. Pre dlhodobé udržanie si zdravého života a pozitívne účinky pôsobiace na celý ľudský organizmus sú pobyty v kúpeľoch či Wellness a Spa zariadeniach dodnes veľmi obľúbené. Okrem iného sa tvrdí, že pobyt vo vírivej vode zvyšuje produkcii hormónu šťastia – endorfínu a dokonca dochádza k spaľovaniu tukov, nakoľko vírivá voda zvyšuje správnu funkciu metabolizmu.

Aquacity Poprad

Rezort sa nachádza v meste Poprad, nad ktorým sa týčia štíty Vysokých Tatier. V ponuke má nielen zábavný vodný park, ale aj 13 termálnych a relaxačných bazénov a mnoho vodných atrakcií. Navštíviť sa oplatí 2-poschodový saunový svet Fire&Water SPA. Vychutnajte si romantický kúpeľ vo vírivke so šampanským v ruke, sladkou chuťou jahody na jazyku a za žiari živého ohňa či svetla sviečok. Relax môžete doplniť masážou, ktorá Vám správne rozprúdi krvný obeh a vy sa tak dokonale zrelaxujete.Po masáži na Vás čaká jedinečný zážitok z laserovej show v bazénoch BlueSaphire. O balíčkoch s využitím rekreačného preukazu sa viac dočítate na stránke.

Červený Kláštor – Smerdžonka

Výnimočné kúpele s bohatou históriou. Prírodná liečivá voda pochádzajúca z prameňa Smerdžonka, ktorý obsahuje veľa minerálnych látok a sírovodík. Práve tie sú prospešné pri liečení širokej škály chorôb – od kožných problémov, problémov tráviaceho a pohybového ústrojenstva až po neurologické choroby, choroby dýchacích ciest a ďalšie. Vďaka svojej jedinečnej polohe si získali štatút klimatických kúpeľov. Zaujímavosťou kúpeľov je externá Kneipp terapia s balančným chodníkom, kvetinová a bylinková záhrada, vonkajšie fitness stroje, či vonkajší bazén s protiprúdom. Deti sa zase môžu vyhrať na veľkom ihrisku, trampolíne či na veľkej lanovej pyramíde.

Vrbov – termálny park

Termálny park s celoročnou prevádzkou Vám ponúka desať bazénov napájaných geotermálnou vodou, ktorá sa považuje za jednu z najbohatších zo všetkých minerálnych vôd na Slovensku a v strednej Európe. Takýto poklad na liečivú vodu sa nachádza iba pár kilometrov za historickým Kežmarkom a ponúka nádherné výhľady na Vysoké Tatry priamo z bazéna. Bazény majú teplotu vody 26°C – 38°C. Zloženie vody má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, kožu, dýchací a srdcovo-cievny systém. Regeneráciu tela doplňte originálnymi thajskými masážami a občerstvite sa v miestom bare či reštaurácii. Pre deti je tu vnútorný  bazén Lienka či prvý mini dinosaurí park na Slovensku.

Už ste požiadali zamestnávateľa o poukaz? Najvyšší čas. Na jeseň v sychravom počasí je záujem o wellness pobyty väčší. Váhate, či je wellness to pravé pre Vás? Nebaví Vás iba celý deň sedieť v bazéne či vírivke?  V našom regióne si môžete naplánovať pomedzi procedúry rôzneaktivity. Prechádzka v Belianskych Tatrách, či návšteva Belianskej jaskyne, alebo si zašportovať na cyklo chodníkoch. Možností ako zrelaxovať a spoznávať krásy miestnej prírody je veľa.

Chodník korunami stromov je otvorený od 09:00 - 17:00. Posledný vstup je o 16:00.
+