PANORAMA Bachledka privíta prvých hostí už koncom leta. Poteší gurmánov, milovníkov architektúry, rodiny s deťmi i vozíčkarov

PANORAMA Bachledka privíta prvých hostí už koncom leta. Poteší gurmánov, milovníkov architektúry, rodiny s deťmi i vozíčkarov
22. augusta 2019 Martina Múdra

 Zvyšujúci sa počet návštevníkov i snaha strediska posúvať služby na čo najvyššiu úroveň vyústili minulý rok do projektu panoramatickej reštaurácie. Jej projekciu dostal na starosti renomovaný architektonický ateliér Compass. Z prvotného zadania vytvoriť príjemnú reštauráciu s pekným výhľadom, dostatkom miest a službami pre rodiny tak vzniklo výnimočné dielo. Stavba jemne zasadená do prostredia, rešpektujúca ráz okolitej krajiny.

Reštaurácia sa bude nachádzať priamo na hrebeni Spišskej Magury vedľa Chodníka korunami stromov. Objekt bol projektovaný s veľkým dôrazom na ekológiu a udržateľnosť. Nadväzuje tiež na filozofiu strediska, a to byť úplne bezbariérovo prístupný aj v interiérovej aj exteriérovej časti. Zaujímavosťou bude pochôdzna zelená strecha reštaurácie. Pridanou hodnotou k chutnému obedu budú Belianske Tatry ako na dlani. Ste milovník kávy? Už čoskoro si ju budete môcť vychutnať na veľkej terase, ktorá Vám tu chvíľku iba pre Vás ešte viac spríjemní. Ochutnali ste už lokálne pivo Kaltenecker? U nás zistíte aká je pravá chuť leta, keď si po dobrej prechádzke na Chodníku korunami stromov otvoríte na čerstvom vzduchu práve toto lokálne pivo.

Reštaurácia je umiestnená a naprojektovaná tak, aby esteticky a prirodzene zapadla do lesného a horského prostredia a splynula s prírodou. Zvonku tak bude nenápadná, ale vo vnútri na Vás čakajú rôzne služby. V samotnej reštaurácii si vyberiete nielen vy, ale aj Vaše deti. Máme pre nich pripravené špeciálne detské menu. Deti si prídu na svoje navyše aj v detskom kútiku. Oddych v reštaurácii Vám spríjemní aj interiér, ktorý bude zaujímavým spôsobom prezentovať históriu Ždiaru a rôzne prvky folklóru. V suvenírovom obchode si budete môcť vybrať z veľkej ponuky nielen lokálnych suvenírov v podobe čučoriedkového džemu, či medu, ale aj iných atraktívnych pamätných predmetov. Ak riešite tému ekológie, poteší Vás recyklovateľný bambusový hrnček na kávu, či dizajnové ponožky pre Vás alebo aj celú rodinu.

Ekologickú otázku sme zaviedli nielen pri výbere produktov do nášho obchodu. Súčasťou projektu bude aj enviromentálna miestnosť. Enviro problematike sa venujeme už dlhšie a v edukovaní o danej téme pokračujeme aj naďalej. Miestnosť bude určená pre verejnosť a tešiť sa tu môžete na rôzne prednášky a interaktívne aktivity. Zameraná bude na ochranu prírody, ale aj spoznávanie okolitej fauny a flóry. Program budú viesť ochranári z Pieninského národného parku.

Samozrejmosťou bude plná priateľskosť k rodinám s malými deťmi. Medzi vybavenie objektu bude patriť miesto na prebaľovanie, kútik na kojenie, detské stoličky a i možnosť ohrevu detskej stravy.

Na prvú kávu alebo chutný obed si do PANORAMY budete môcť zájsť už koncom tohto leta.

Chodník korunami stromov je otvorený od 09:00 - 17:00. Posledný vstup je o 16:00.
+