Štvrtky s Pieninským národným parkom

Štvrtky s Pieninským národným parkom
30. mája 2018 Martina Múdra

Radi by ste sa o krásach a unikátnosti miestnej prírody dozvedeli viac?  Od júna budete mať túto možnosť každý štvrtok.

Od 7.6.2018 budete mať možnosť zúčastniť sa na edukačnom programe aj samostatne. Sprevádzaná prechádzka po chodníku korunami stromov s pracovníkmi Pieninského národného parku s témou „Lesy Karpát od koreňov po koruny stromov“ sa bude konať každý štvrtok o 10:00.

Vstupenky na sprievod stoja 4,50 eur/ osobu a zakúpite ich v pokladni spolu so vstupom na chodník. Aby ste prechádzku stihli, naplánujte si príchod do Bachledovej doliny na 8:30 – 9:00.

V prípade veľkého záujmu, bude prebiehať ďalší sprievod o 12:00. Prechádzka trvá približne 1,2 hodiny. Počas jej trvania sa dozviete množstvo zaujímavých informácii o miestnej faune a flóre, okolitej krajine a pohoriach, hospodárení v lesoch a ich ochrane i správaní sa prírody počas veterných katastrof. Počas prechádzky Vás určite napadne mnoho otázok, na ktoré Vám skúsení pracovníci PIENAPu radi odpovedia. Odporúčaná je turistická obuv a odev, ďalekohľad a dobrá nálada.

Vstup na sprievod si nemusíte rezervovať, ak tak ale chcete urobiť a zaistiť si miesto, môžete tak spraviť telefonicky na čísle: 052/449 8101 alebo e-mailom na info@chodnikkorunamistromov.sk.  Maximálny počet účastníkov jedného sprievodu je 25 osôb. Sprievod prebieha v slovenskom jazyku.