Vyberte sa s deťmi cez jarné prázdniny do hôr

Vyberte sa s deťmi cez jarné prázdniny do hôr
12. februára 2020 Kristina Jakubova

Zima môže byť rovnako pestrá ako leto a ostať aktívny s rodinou počas celého roka má pozitívny prínos. Spoločné zážitky, objavovanie a spoznávanie nového je významné, lebo to spája rodinu. V Bachledovej doline, kde sa nachádza aj Chodník korunami stromov na Vás čaká mnoho príležitostí na spoločné zážitky , zábava, objavovanie, ale aj edukovanie, aby si deti potrénovali svoje hlavičky aj cez jarné prázdniny. Ďalším benefitom pobytu na čerstvom vzduchu je, že Vaše deti sa môžu vyskákať, vybehať, vykričať, obavovať, spoznávať, ale sa aj zašpiniť. Vy sa pritom vôbec nemusíte báť, či niečo pritom rozbijú, či poškodia. Príroda je pre nich jedno veľké ihrisko, kde môžu popustiť svoju fantáziu a vy si oddýchnuť od upozorňovania.

 

Chodník korunami stromov Bachledka

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národnéo parku. Prechádzka Chodníkom Vám umožňuje sledovať biodiverzitu lesa zhora, a to skutočne stojí za ten zážitok – pozorovať život lesa, fauny a flóry z vtáčej perspektívy.

   

Edukačné zastávky

Na trase dlhej 600m budete nielen obdivovať výhľady na Belianske Tatry a okolité dedinky, ale aj majestátnosť stromov, či pestrosť lesa. Vďaka edukačným tabuliam sa dozviete aj konkrétne informáce o faune a flóre, živote miestnych lesov, ochrane lesa, ale aj o ničivej sile vetra. Pre starších sa tu nachádzajú informačné vzdelávacie tabule a pre tých menších škola hrou v podobe edukačných zábavných zastávok, kde si môžu vyskladať meno zvieraťa z otáčavých kociek a podobne.

   

Adrenalínové zákutia

Deti sú zvedavé, radi objavujú a skúšajú nové veci. Práve pre tie zvedavé a odvážne čakajú na Chodníku adrenalínové zákutia, na ktorých si môžu vyskúšať udržanie rovnováhy na pohyblivých doskách, či sieťach, ktoré pod sebou odhaľujú vrcholy stromov, či dokonca až priepasť. Rodičia sa o nich báť nemusia, všetky tieto zasstávky ako aj celý Chodník sú maximálne zabezpečené.

   

Interaktívny ďalekohľad

Zatiaľ sme to nespomenuli, ale záver prechádzky Chodníkom predstavuje 32m vysoká vyhliadková veža, na vrchole ktorej sa pre objavovateľov a bádateľov nachádza interaktívny ďalekohľad, vďaka ktorému spoznáte nie len názvy jednotlivých štítov okolitých hôr, ale aj ich nadmorskú výšku. Viete ako sa volá najvyšší vrch Belianskych Tatier? Prezradíme Vám iba jeho nadmorskú výšku, až 2151mnm. Jeho názov však príďte odhaliľ spolu s Vašimi deťmi na Chodník korunami stromov.

    

Tobogán

Po ďalšej edukčnej zastávke asi opäť očakávate nejaký adrenalín. Minimálne vaše odvážne deti. Ten zaručí pochôdzna sieť, ktorá sa tiež nachádza na vrchole 32 metrov vysokej vyhliadkovej veže. Má vysokú nosnosť a prechod cez ňu je bezpečný pre všetkých. Čo však cestou dole z veže neminúť je najdhlší suchý tobogán na Slovensku, s dĺžkou až 67m. Čaká na všetky odvážne malé aj veľké deti, ktoré dosiahli výšku aspoň 120cm.

     

Túžite vybehnúť von v ústrety zime a niečo pekné spolu zažiť, na čo budete po večeroch spolu spomínať? Veríme, že výlet na Chodník korunami stromov Bachledka a všetky atrakcie, ktoré ponúka, bude pre celú rodinu nezabudnuteľný zážitok.

Prajeme Vám nezabudnuteľé jarné prázdniny, a hlavne bezpečne!

 

 

 

 

 

Dňa 11.08 až 14.08 bude vstup na Chodník korunami stromov vo festivalovom režimeViac informácii TU
+