Ďalšie atrakcie

Keď preskúmate chodník

Okolie Chodníka korunami stromov ukrýva ďalšie atrakcie pre celú rodinu, zaujímavé výlety a turistiku. Pokiaľ nie ste priaznivcom peších túr, vyskúšajte niektorú z atrakcií priamo v areáli strediska Bachledka. Športové, oddychové a zábavné atrakcie sú určené pre všetky vekové kategórie.

Letné atrakcie v stredisku

Kráľovstvo lesa Bachledka

Nový jedinečný prírodný edukačno – zábavný park pre celú rodinu obklopené lesom v blízkosti Chodníka korunami stromov.

Horská cyklistika v Spišskej Magure, Belianskych Tatrách a okolí so sieťou nabíjacích staníc.

Užite si chvíle v prírode a spoznajte miestne lesy, ľudovú architektúru, prírodu a množstvo pamiatok zo sedla bicykla. Spišská Magura, Belianske Tatry a ich okolie je popretkávané peknými cyklotrasami v dĺžke vyše 150 km.

Pohodlné zázemie v podobe nabíjacích staníc so servisnými prvkami, mapou, elektronickým turistickým sprievodcom a niekde i prístreškom s oddychovou zónou bolo možné vybudovať s pomocou dotácie  Prešovského samosprávneho kraja na 9 miestach. Tie sú rozmiestnené na významných bodoch regionálneho cestovného ruchu. Počas bezplatného nabíjania môžete ochutnať regionálne chute, navštíviť lokálne múzeá, oboznámiť sa s atrakciami či s miestnou prírodou.

Požičovňa elektrických bicyklov

Objavte krásne kúty Tatier, Pienin a Zamaguria na bicykli. V Bachledke si môžete požičať elektrobicykel, s ktorým si dovolenku a krásy prírody vychutnáte do sýta. Eletrkobicykle sú dostupné len ako predbežná rezervácia
Kontakt: + 421 910 977 399, cenník služieb.

Bobová dráha

Mimo prevádzky až do odvolania

V Bachledke máte možnosť zviezť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách. Ma dĺžku 1 200 metrov a 15 zákrut, čo je zárukou výnimočného zážitku z jazdy. Prevýšenie dráhy je 111 metrov a maximálna rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť je 40 km/hod.  Jej prepravná kapacita je 200 osôb za hodinu. Nástup na bobovú dráhu je neďaleko vstupu na Chodník korunami stromov.  Jazda na nej je bezpečná, rýchlosť  si reguluje sám návštevník.

Sokoliarske vystúpenia

V okolí areálu vstupu na Chodník korunami stromov na Vás čakajú Sokoliari Majstra Vagana s vystúpeniami. Deti môžu zažiť dravce celkom zblízka, dokonca ich kŕmiť, či sa s nimi vyfotiť na pamiatku.

 

Wellness v  Penzióne SKI Jezersko***

Po dni na čerstvom vzduchu padne vhod regeneračná masáž, vírivý kúpeľ či blahodarný odpočinok v saunách. Máte jedinečnú možnosť dokonalej očisty svojej zapratanej mysle a efektnej regenerácie celého organizmu. V objatí krásnej a tichej prírody Spišskej Magury sa začína úžasná atmosféra v podobe oázy oddychu, ktorý je zaručeným pohladením pre telo i dušu. Wellness je v útulnom Penzióne Ski Jezersko*** v obci Jezersko, na opačnej strane strediska, kde sa môžete prejsť lesnou cestou alebo sa priamo v Penzióne ubytovať. Rezervácie tu. 

Lesné čučoriedkovo

Nič nechutí lepšie ako čučoriedky, maliny a jahody priamo z lesa. V lesoch Bachledky ich nájdete veľké množstvo počas celého leta.  Z kríčkov chutia neporovnateľne lepšie ako bio ovocie z obchodu.

Zimné atrakcie v stredisku

Gorgyho lyžiarska škola

Všetkých začínajúcich lyžiarov čaká pri vrcholovej stanici kabínovej lanovky Bachledka detský svet a v ňom Gorgyho lyžiarska  a snowboardova škola. Okrem rozprávkových postavičiek na južne orientovanej zjazdovke tu malí lyžiari nájdu aj 2x posuvný pás, slalom z rozrávkových postavičiek, mnoho zábavných metodických pomôcok, či indoor detský kútik. Výučbu majú v rukách skúsení inštruktori, ktorí naučia rýchlo a hravo lyžovať i tých najväčších lyžiarskych bojkov.

Druhý areál lyžiarskej školy nájde neďaleko parkoviska v Bachledovej doline pri reštaurácii La Gamba. Nájdete v ňom posuvný pás a množstvo rozprávkových postavičiek, ktoré premenia výučbu lyžovania na veľké dobrodružstvo a zábavu.

Lekciu si môžete rezervovať pohodlne online.

Sánkarská trať

Zimu v Bachledke si užijú nie len lyžiari. Z vrcholu Spišskej Magury vedie do Bachledovej doliny 2,5 km dlhá sánkarská trať. Otvorená je denne od 9:00 – 16:00 v prípade dostatočnej vrstvy prírodného snehu. Sane si je možné požičať v požičovní lyží alebo Gorgyho lyžiarskej škole pri vrcholovej stanici lanovky. Spojiť sánkovanie s návštevou chodníka je skvelý nápad pre celú rodinu.

Lyžovanie na menčestri i adrenalín v hlbokom snehu

Pre tých, ktorí navštívia hory najmä kvôli pôžitku z jazdy na lyžiach, čaká v stredisku 8 km zjazdoviek, pričom z toho je až 6 km umelo zasnežovaných. Privstaňte si a vychutnajte si jazdu na dokonalom menčestri. Ten zvládnu pripraviť len chlapi z hôr, ktorí sa na ratraku hádam i narodili. Ak vaše srdce piští po jazde v hlbokom prašane, zájdite na niektorú z freestilových zjazdoviek.

Využite svoj skipas naplno a užite si so skipasom Bachledka lyžovačku až v 18tich strediskách TATRY SUPER SKI na Slovensku a v Poľsku. Strediská môžete meniť ľubovoľne počas dňa a platia na denné i večerné lyžovanie.

Bežecké lyžovanie na hrebeni Spišskej Magury

Hrebeňom Magury vedú z Bachledovej dve bežecké trate smerom do Ždiaru a na Príslop v celkovej dĺžke až 20 km. Trať smerom na Ždiar je upravovaná ratrakom, a preto vhodná na všetky štýly bežeckého lyžovania. Smerom na príslop nájdete bežeckú stopu vhodnú na klasický štýl. Na hrebeň sa s bežkami vyveziete lanovkou z Jezerska alebo Bachledovej doliny.

Skialp v Bachledke

Patríte medzi fanúšikov skialpu? Šport, ktorý v posledných rokoch nabral na veľkej popularite môžete praktizovať aj v Bachledke. Momentálne v stredisku nájdete jednu výstupovú trasu vyznačenú žltými značkami, ktorá vedie z Bachledovej doliny so začiatkom pri Aprés Ski reštaurácii La Gamba a končí na vrchole Spišskej Magury pri Chodníku korunami stromov, návrat dole je po zjazdovke Bachledka I.

Celková dĺžka trasy je 2,3 km s prevýšením 254 m. Výstup Vám bude trvať približne 30 minút.  Trasa vedie chvíľu okrajom zjazdovky a väčšinou mimo zjazdovky.

Viac informácií nájdete tu. 

 

Výletné ciele v okolí

Belianska jaskyňa

V Tatranskej Kotline máte možnosť navštíviť unikátnu Beliansku jaskyňu, ktorá je najväčšou a jedinou sprístupnenou vysokohorskou kvapľovou jaskyňou v Tatranskom národnom parku. Prehliadkový okruh má dĺžku 1370m s prevýšením 125m.

Ždiarske múzeum

Obec Ždiar patrí medzi klenoty Slovenska najmä vďaka svojim tradíciam, zvyklostiam a folklóru. O živote, bývaní a zvykoch Ždiaranov sa môžete dozvedieť v miestnom múzeu. Popri zaujímavom výklade máte možnosť zažiť ždiarsku svadbu a obliecť sa do kroja. Sprievodným programom môže byť jazda na konskom záprahu, ochutnávka miestnych špecialít či tóny goralskej hudby.

Spider park

Spider park nájdete v Tatranskej kotline hneď pri parkovisku pod Belianskou jaskyňou. Vyberte si z troch náročností trate a zažite s rodinou dobrodružstvo, zábavu a prekonanie samých seba.

Monkova dolina a Kopské sedlo

Monkova dolina nachádzajúca sa v Národnej rezervácii Belianske Tatry je sprístupnená len počas letnej sezóny a je jednou z dvoch sprístupnených dolín v Belianskych Tatrách. Vedie medzi Ždiarskou vidlou (2141m) a Hlúpym vrchom (2060m). Východiskovým bodom na návštevu je Ždiar.

Adventure minigolf

 Zabavte sa s celou rodinou obľúbeným a rekreačným športom. V Ždiari máte možnosť zahrať si na 9-jamkovom ihrisku, kde sa zároveň deti náučnou formou zoznámia so zvieratkami žijúcimi v tomto regióne.

Kaštieľ Strážky

Nachádza sa v miestnej časti Spišskej Belej, patrí k najstarším na Slovensku a je skvostom renesančnej architektúry. Čaro kaštieľa a možnosť príjemnej relaxácie znásobuje anglický park z 19. storočia. Okrem vzácnej historickej knižnice sa v kaštieli nachádzajú aj obrazy Ladislava Mednyánszkeho. Dnes sa v kaštieli organizujú rôzne kultúrne programy a Kaštieľne hry.

Beliansky rybník

Rybník nachádzajúci sa 1km pred mestom Spišská Belá je príjemným miestom na relax nielen pre rybárov, ale i turistov. Rybník ponúka možnosť zakúpenia 1-dňového rybárskeho lístka a lov v kaprovom rybníku, ako aj možnosť občerstvenia v rybárskom dome.

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor, ktorý pôvodne slúžil reholi kartuziánskych a neskôr kamadulských mníchov momentálne funguje ako muzeálna expozícia. Približuje históriu a kláštorný život spomínaných rádov a vzácne pamiatky nielen z Červeného Kláštora, ale aj z celej oblasti severného Spiša. Rovnako tak aj životné dielo slávneho “lietajúceho” mnícha Cypriána.

Kúpele Červený Kláštor

Po vojne ako prvé obnovené a momentálne najmodernejšie kúpele na Slovensku, situované v srdci čarokrásnych Pienin. Nájdete tu jedinečnú prírodnú liečivú vodu z prameňa Smerdžonka, ktorá vďaka svojmu zloženiu bohatému na minerálne látky a sirovodík pomáha pri liečbe kožných ochorení, ochoreniach pohybového aparátu, neurologických chorôb a tráviaceho ústrojenstva. Aj vďaka výnimočnej klíme a čistému ovzdušiu kúpele získali štatút klimatických kúpeľov.

Splav Dunajca na pltiach

Splav prírodným kaňonom rieky Dunajec na tradičných drevených pltiach s historickým výkladom od pltníka je jedna z najväčších atrakcií Zamaguria a Pienin. Zažite tento autentický zážitok na vlastnej koži a vychutnajte si nevšednú plavbu nádhernou prírodou Pienin.

Rafting na Dunajci

Splavovanie na pltiach je krásne, no oveľa vzrušujúcejšie je to na rafte. Vezmite rodinu alebo partiu priateľov a skúste túto adrenalínovú zábavu v lone krásnych Pienin, kde počujete len hučanie vody a vidíte ako sa pred Vami mihajú jazyky vĺn.

Termálne kúpalisko Vrbov

Thermal park Vrbov má celoročnú prevádzku a ponúka Vám kúpanie a oddych v desiatich bazénoch, ktoré sú napájané prírodnou deotermálnou vodou plnou prospešných minerálov. Voda s jedným z najbohatších zložení má mimoriadne blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo, kožu, dýchacie cesty a srdcovo-cievny systém.

Terma Bania (Bialka Tatrzanska – PL):

Termálne kúpalisko v neďalekej Bialke ponúka množstvo vodných atrakcií a bazénov pre celú rodinu. Areál kúpaliska je rozdelený na zónu zábavy s vodnými atrakciami a tobogánmi, zónu oddychu s kľudovými bazénmi a masážnymi triskami a veľkú saunovú zónu.

Termy Bukowina (Bukowina Tatrzanska – PL)

Poľská tatranská obec Bukowina ponúka návštevníkom počas celého roka vodnú zábavu, tobogány, relaxačné bazény a sauny.

AquaCity Poprad

Podtatranské mesto Poprad nachádzajúce sa priamo pod Vysokými Tatrami ponúka návštevníkom vodný rezort, kde nájdete 13 termálnych a relaxačných bazénov a 350 vodných atrakcií. Oddych a relax si môžete dopriať v 2-poschodovom wellness svete Fire&Water SPA. Skvelým ukončením návštevy strediska je laserová show, ktorá sa koná každý večer v bazénoch Blue Sapphire.

Lyžiarske múzeum

V tatranskej obci Tatranská Lomnica nájdete múzeum, ktoré sa venuje histórii, vzniku a vývoju zimných športov vo Vysokých Tatrách od ich počiatku až do roku 1945. Najväčším lákadlom sú 3,07m dlhé lyže z roku 1885, expozícia starých bobov, lyžiarskych palíc, topánok či dielňa na výrobu lyží.

Tricklandia

V Starom Smokovci môžete navštíviť miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V priestore s plochou 500m2 nájdete až 24  atrakcií, ktoré obsahujú rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a mnoho iného.

Kežmarok

Za návštevu určite stojí historické kráľovské mesto Kežmarok, ktoré Vás zaujme príjemnou atmosférou a krásnymi pamiatkami. Pri prechádzke mestom si obzrite najmä Drevený evanjelický artikulárny kostol (UNESCO), Evanjelické lýceum s historickou školskou knižnicou, Mestský hrad s múzeom historických vozidiel a najstaršiu uličku v Kežmarku Starý trh s osobitým šarmom.

Levoča

Prechádzka starobylou Levočou s pôsobivým renesančným námestím, ktoré je lemované renesančnými domami,  je obrovský zážitkom aj pre náročného turistu. Centru dominuje Bazilika sv. Jakuba (UNESCO) s oltárom Majstra Pavla, renesančná radnica s arkádami a alegorickými postavami piatich cností z roku 1615 a klietka hanby. Vo vnútri radnice je múzeum s obrazom legendárnej Levočskej bielej pani a kúskom jej šiat. Na Mariánskej hore nad mestom sa týči Bazilika Navštívenia Panny Márie, ktorá je miestom konania známej Levočskej púte (koná sa každoročne začiatkom júla) a zároveň krásnou vyhliadkou na legendami opradenú Levoču.