Ďalšie atrakcie

Keď preskúmate chodník

Okolie Chodníka korunami stromov ukrýva ďalšie atrakcie pre celú rodinu, zaujímavé výlety a turistiku. Pokiaľ nie ste priaznivcom peších túr, vyskúšajte niektorú z atrakcií priamo v stredisku Bachledka. Športové, oddychové a zábavné atrakcie sú určené pre všetky vekové kategórie.

Letné atrakcie v stredisku

Bobová dráha

Momentálne má ukončenú sezónnu prevádzku. O znovuotvorení budeme informovať.

V Bachledovej máte možnosť zviezť sa na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách. Ma dĺžku 1 200 metrov a 15 zákrut, čo je zárukou výnimočného zážitku z jazdy. Prevýšenie dráhy je 111 metrov a maximálna rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť je 40 km/hod.  Jej prepravná kapacita je 200 osôb za hodinu. Nástup na bobovú dráhu je neďaleko vstupu na Chodník korunami stromov.  Jazda na nej je bezpečná, rýchlosť  si reguluje sám návštevník.

Náučný chodník

Výlet do Bachledky je nie len zábavný, ale aj náučný. Po hrebeni Spišskej Magury vedie detský náučný chodník, na ktorom macko Kubík zábavnou formou informuje deti o zvieratkách, vtákoch a rastlinách nášho územia. Chodník má dve časti. Na malom okruhu sa návštevníci oboznámia so zvieratami, ktoré tu prirodzene žijú. Má 8 zastávok, dĺžku 300 m a vedie od detského ihriska k vyhliadkovej veži. Veľký okruh vedie od vyhliadkovej veže k Jezerskému jazeru. Ma dĺžku 6,5 km a turistov informuje o vtákoch a liečivých rastlinách žijúcich v tunajších lesoch. V okolí stanovíšť sú rozmiestnené vtáčie búdky, ktoré dávajú skvelú príležitosť pozorovať vtáctvo z blízka. Ohybnosť, šikovnosť a silu si otestujú na pohybových stanovištiach a prekážkach rozmiestnených po chodníku smerom k jazeru.

Futbalové ihrisko

V Bachledke sa nachádza najvyššie položené futbalové ihrisko na Slovensku. Zahrať si s priateľmi futbal v takejto výške je skvelý zážitok a zábava. Loptu Vám zapožičiame v Bufete pod sedačkou alebo požičovni bicyklov.

Ihrisko je v súčastnosti zatvorené.

Detské ihrisko

Na všetky hravé a neposedné deti čaká v Bachledke veľké detské ihrisko, kde sa s kamarátmi vyšantia po celý rok. Tunel, hojdačky, šmýkačky, preliezky i hrad – to všetko nájdete na detskom ihrisku pred bufetom pri vrcholovej stanici lanovky.

Trampolíny

Kto skáče nehnevá – tvrdí výrobca našich trampolín. V detskom areáli čakajú hneď dve profesionálne trampolíny, na ktorých si užijú plno zábavy nielen deti, ale aj veľkí návštevníci s prebytkom energie.

Lesné hry

Na detskom chodníku macka Kubíka čakajú deti zaujímavé lesné hry. Malí turisti na nich musia uhádnuť čím sa živia lesné zvieratká, ktorý strom má aké listy, ktorá rastlina ma aký plod, či ktorému zvieraťu patria ktoré stopy.  Lesné hry v Bachledke spájajú zábavu i poučenie a hravou formou učia deti o živote v prírode.

Mini ZOO

Malú detskú ZOO nájdete nad penziónom Strachan v Ždiari. K videniu i kŕmeniu sú v nej milé zajačiky, kozičky i ovečky a teliatka.

Fotomiesto

Odneste si z dovolenky originálny suvenír v podobe fotky z nášho fotomiesta. Fotomiesto nájdete na zjazdovke Bachledka poniže vstupu na Chodník korunami stromov.

Dobrodružná pátračská hra

Hľadanie Gorgyho elixíru života.  Lesný muž Gorgy, maskot Bachledky, žije v lesoch Belianskych Tatier a Spišskej Magury už niekoľko stoviek rokov. Má orlí zrak a tuhé zdravie. Jeho tajomstvo spočíva v pravidelnom užívaní špeciálneho elixíru života, ktorý si sám vyrába. Ako a z čoho? Na to musíte prísť sami. Tajomstvo elixíru strážia obyvatelia lesa a indície na jeho rozlúštenie je možné získať len od nich. Vydajte sa na dobrodružnú cestu zázračným lesom, spoznajte jeho obyvateľov a rozlúštite záhadu Gorgyho elixíru života.

Wellness v hoteli Bachledka Strachan a penzióne SKI Jezersko

Po dni na čerstvom vzduchu padne vhod regeneračná masáž, vírivý kúpeľ či blahodarný odpočinok v saunách. Máte jedinečnú možnosť dokonalej očisty svojej zapratanej mysle a efektnej regenerácie celého organizmu. V objatí krásnej a tichej prírody Spišskej Magury sa začína úžasná atmosféra v podobe oázy oddychu, ktorý je zaručeným pohladením pre telo i dušu. Wellness a spa centrum sa nachádza hneď pod zjazdovkou v Hoteli Bachledka Strachan**** v Bachledovej doline a v Penzióne SKI Jezersko***, ktorý je umiestnené na opačnej strane strediska.

Lesné maškrtenie

Nič nechutí lepšie ako čučoriedky, maliny a jahody priamo z lesa. V lesoch Bachledky ich nájdete veľké množstvo počas celého leta.  Z kríčkov chutia neporovnateľne lepšie ako bio ovocie z obchodu.

Zimné atrakcie v stredisku

Gorgyho lyžiarska škola

Všetkých začínajúcich lyžiarov čaká pri vrcholovej stanici kabínovej lanovky Gorgyho zábavný svet. Okrem rozprávkových postavičiek na južne orientovanej zjazdovke tu malí lyžiari nájdu aj posuvný pás a detský vlek . Výučbu majú v rukách skúsení inštruktori, ktorí naučia rýchlo a hravo lyžovať i tých najväčších lyžiarskych bojkov.

Lekciu si môžete rezervovať pohodlne on-line na www.bachledka.sk.

Sánkarská trať

Zimu v Bachledke si užijú nie len lyžiari. Z vrcholu Spišskej Magury vedie do Bachledovej doliny 2,5 km dlhá sánkarská trať. Otvorená je denne od 9:00 – 16:00 v prípade dostatočnej vrstvy prírodného snehu. Sane si je možné požičať v požičovní lyží alebo Gorgyho lyžiarskej škole pri vrcholovej stanici lanovky. Spojiť sánkovanie s návštevou chodníka je skvelý nápad pre celú rodinu.

Lyžovanie na menčestri i adrenalín v hlbokom snehu

Pre tých, ktorí navštívia hory hlavne kvôli pôžitku z jazdy na lyžiach, čaká v stredisku 11 km zjazdoviek, pričom z toho je až 9,5 km umelo zasnežovaných. Privstaňte si a vychutnajte si jazdu na dokonalom menčestri. Ten zvládnu pripraviť len chlapi z hôr, ktorí sa na ratraku hádam i narodili. Ak vaše srdce piští po jazde v hlbokom prašane, zájdite na niektorú z freestilových zjazdoviek.

Bežecké lyžovanie na hrebeni Spišskej Magury

Hrebeňom Magury vedú z Bachledovej dve bežecké trate smerom do Ždiaru a na Príslop v celkovej dĺžke až 20 km. Trať smerom na Ždiar je upravovaná ratrakom, a preto vhodná na všetky štýly bežeckého lyžovania. Smerom na príslop nájdete bežeckú stopu vhodnú na klasický štýl. Na hrebeň sa s bežkami vyveziete lanovkou z Jezerska alebo Bachledovej doliny.

Meraná slalomová dráha

Vyskúšajte novú slalomovú dráhu a zmerajte si rýchlosť s kamarátmi na lyžiach. Slalomová dráha je voľne prístupná a nájdete ju celú zimu na zjazdovke Bachledka II.

Večerná lyžovačka v Bachledovej

Radi by ste si vychutnali poriadnu lyžovačku v objatí nočnej poézie skvostných veľhôr? Denne od 16:00 do 21.00 čaká na všetkých lyžiarov i večerná lyžovačka na zjazdovke Bachledka II pri hoteli. Na večerné lyžovanie si je možné kúpiť samostatný skipas alebo využiť možnosť večernej lyžovačky zdarma v cene celodenného a viacdenného lístku.

Výletné ciele v okolí

Belianska jaskyňa

V Tatranskej Kotline máte možnosť navštíviť unikátnu Beliansku jaskyňu, ktorá je najväčšou a jedinou sprístupnenou vysokohorskou kvapľovou jaskyňou v Tatranskom národnom parku. Prehliadkový okruh má dĺžku 1370m s prevýšením 125m.

Ždiarske múzeum

Obec Ždiar patrí medzi klenoty Slovenska najmä vďaka svojim tradíciam, zvyklostiam a folklóru. O živote, bývaní a zvykoch Ždiaranov sa môžete dozvedieť v miestnom múzeu. Popri zaujímavom výklade máte možnosť zažiť ždiarsku svadbu a obliecť sa do kroja. Sprievodným programom môže byť jazda na konskom záprahu, ochutnávka miestnych špecialít či tóny goralskej hudby.

Spider park

Spider park nájdete v Tatranskej kotline hneď pri parkovisku pod Belianskou jaskyňou. Vyberte si z troch náročností trate a zažite s rodinou dobrodružstvo, zábavu a prekonanie samých seba.

Monkova dolina a Kopské sedlo

Monkova dolina nachádzajúca sa v Národnej rezervácii Belianske Tatry je sprístupnená len počas letnej sezóny a je jednou z dvoch sprístupnených dolín v Belianskych Tatrách. Vedie medzi Ždiarskou vidlou (2141m) a Hlúpym vrchom (2060m). Východiskovým bodom na návštevu je Ždiar.

Adventure minigolf

 Zabavte sa s celou rodinou obľúbeným a rekreačným športom. V Ždiari máte možnosť zahrať si na 9-jamkovom ihrisku, kde sa zároveň deti náučnou formou zoznámia so zvieratkami žijúcimi v tomto regióne.

Kaštieľ Strážky

Nachádza sa v miestnej časti Spišskej Belej, patrí k najstarším na Slovensku a je skvostom renesančnej architektúry. Čaro kaštieľa a možnosť príjemnej relaxácie znásobuje anglický park z 19. storočia. Okrem vzácnej historickej knižnice sa v kaštieli nachádzajú aj obrazy Ladislava Mednyánszkeho. Dnes sa v kaštieli organizujú rôzne kultúrne programy a Kaštieľne hry.

Beliansky rybník

Rybník nachádzajúci sa 1km pred mestom Spišská Belá je príjemným miestom na relax nielen pre rybárov, ale i turistov. Rybník ponúka možnosť zakúpenia 1-dňového rybárskeho lístka a lov v kaprovom rybníku, ako aj možnosť občerstvenia v rybárskom dome.

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor, ktorý pôvodne slúžil reholi kartuziánskych a neskôr kamadulských mníchov momentálne funguje ako muzeálna expozícia. Približuje históriu a kláštorný život spomínaných rádov a vzácne pamiatky nielen z Červeného Kláštora, ale aj z celej oblasti severného Spiša. Rovnako tak aj životné dielo slávneho “lietajúceho” mnícha Cypriána.

Kúpele Červený Kláštor

Po vojne ako prvé obnovené a momentálne najmodernejšie kúpele na Slovensku, situované v srdci čarokrásnych Pienin. Nájdete tu jedinečnú prírodnú liečivú vodu z prameňa Smerdžonka, ktorá vďaka svojmu zloženiu bohatému na minerálne látky a sirovodík pomáha pri liečbe kožných ochorení, ochoreniach pohybového aparátu, neurologických chorôb a tráviaceho ústrojenstva. Aj vďaka výnimočnej klíme a čistému ovzdušiu kúpele získali štatút klimatických kúpeľov.

Splav Dunajca na pltiach

Splav prírodným kaňonom rieky Dunajec na tradičných drevených pltiach s historickým výkladom od pltníka je jedna z najväčších atrakcií Zamaguria a Pienin. Zažite tento autentický zážitok na vlastnej koži a vychutnajte si nevšednú plavbu nádhernou prírodou Pienin.

Rafting na Dunajci

Splavovanie na pltiach je krásne, no oveľa vzrušujúcejšie je to na rafte. Vezmite rodinu alebo partiu priateľov a skúste túto adrenalínovú zábavu v lone krásnych Pienin, kde počujete len hučanie vody a vidíte ako sa pred Vami mihajú jazyky vĺn.

Termálne kúpalisko Vrbov

Thermal park Vrbov má celoročnú prevádzku a ponúka Vám kúpanie a oddych v desiatich bazénoch, ktoré sú napájané prírodnou deotermálnou vodou plnou prospešných minerálov. Voda s jedným z najbohatších zložení má mimoriadne blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo, kožu, dýchacie cesty a srdcovo-cievny systém.

Terma Bania (Bialka Tatrzanska – PL):

Termálne kúpalisko v neďalekej Bialke ponúka množstvo vodných atrakcií a bazénov pre celú rodinu. Areál kúpaliska je rozdelený na zónu zábavy s vodnými atrakciami a tobogánmi, zónu oddychu s kľudovými bazénmi a masážnymi triskami a veľkú saunovú zónu.

Termy Bukowina (Bukowina Tatrzanska – PL)

Poľská tatranská obec Bukowina ponúka návštevníkom počas celého roka vodnú zábavu, tobogány, relaxačné bazény a sauny.

AquaCity Poprad

Podtatranské mesto Poprad nachádzajúce sa priamo pod Vysokými Tatrami ponúka návštevníkom vodný rezort, kde nájdete 13 termálnych a relaxačných bazénov a 350 vodných atrakcií. Oddych a relax si môžete dopriať v 2-poschodovom wellness svete Fire&Water SPA. Skvelým ukončením návštevy strediska je laserová show, ktorá sa koná každý večer v bazénoch Blue Sapphire.

Lyžiarske múzeum

V tatranskej obci Tatranská Lomnica nájdete múzeum, ktoré sa venuje histórii, vzniku a vývoju zimných športov vo Vysokých Tatrách od ich počiatku až do roku 1945. Najväčším lákadlom sú 3,07m dlhé lyže z roku 1885, expozícia starých bobov, lyžiarskych palíc, topánok či dielňa na výrobu lyží.

Tricklandia

V Starom Smokovci môžete navštíviť miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. V priestore s plochou 500m2 nájdete až 24  atrakcií, ktoré obsahujú rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a mnoho iného.

Kežmarok

Za návštevu určite stojí historické kráľovské mesto Kežmarok, ktoré Vás zaujme príjemnou atmosférou a krásnymi pamiatkami. Pri prechádzke mestom si obzrite najmä Drevený evanjelický artikulárny kostol (UNESCO), Evanjelické lýceum s historickou školskou knižnicou, Mestský hrad s múzeom historických vozidiel a najstaršiu uličku v Kežmarku Starý trh s osobitým šarmom.

Levoča

Prechádzka starobylou Levočou s pôsobivým renesančným námestím, ktoré je lemované renesančnými domami,  je obrovský zážitkom aj pre náročného turistu. Centru dominuje Bazilika sv. Jakuba (UNESCO) s oltárom Majstra Pavla, renesančná radnica s arkádami a alegorickými postavami piatich cností z roku 1615 a klietka hanby. Vo vnútri radnice je múzeum s obrazom legendárnej Levočskej bielej pani a kúskom jej šiat. Na Mariánskej hore nad mestom sa týči Bazilika Navštívenia Panny Márie, ktorá je miestom konania známej Levočskej púte (koná sa každoročne začiatkom júla) a zároveň krásnou vyhliadkou na legendami opradenú Levoču.