Povinné zverejnovanie

V regióne Belianskych Tatier a Spišskej Magury vznikla vďaka projektu s podporou Prešovského samosprávneho kraja sieť inteligentných nabíjacích staníc pre elektrické bicykle.

Spoločnosť CHODNÍK KORUNAMI STROMOV s.r.o. vďaka Výzve pre región pre rok 2022 s podporou Prešovského samosprávneho kraja zrealizovala projekt pod názvom “Regionálna sieť inteligentných e-bike nabíjacích staníc – I. etapa”. V rámci projektu spoločnosť vybudovala 8 ks e-bike nabíjacích staníc a 2 ks e-bike nabíjacích staníc s fotovoltaickou strechou. Stanice, ktoré sú plne vybavené informačným systémom, nabíjacími konektormi, zásuvkami 230V, USB konektorom, kompresorom a náradím, poskytnú cyklistom a turistom príjemný oddych a zároveň možnosť bezplatného nabitia e-bike, hodiniek či mobilného telefónu.

Nabíjacie stanice sú umiestnené na významných miestach cyklomobility regiónu, a to v stredisku Bachledka Ski & Sun v blízkosti Chodníka korunami stromov, v Ždiari pri penzióne Strachan, v Tatranskej Kotline pri Reštaurácii Furman, v Spišskej Belej pri Belianskom rybníku, v Červenom Kláštore pri hoteli Pltnik, v Lesnici pri Chate Pieniny, v obci Mlynčeky pri športovom areáli, v Hanušovskom sedle v katastri obce Veľká Franková a v Magurskom sedle v katastri obce Toporec. Mapu všetkých e-bike nabíjacích staníc si môžete pozrieť tu.

Výstavbou siete e-bike staníc náš región ako prvý ponúkne návštevníkom a domácim ucelené cyklotrasy v min. dĺžke 150 km bez obmedzenia najazdených km. Pomocou e-bike budú cyklotrasy zvládnuteľné pre všetkých.

Projekt podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja.