Povinné zverejnovanie

V regióne Belianskych Tatier a Spišskej Magury vzniká vďaka projektu s podporou Prešovského samosprávneho kraja sieť inteligentných nabíjacích staníc pre elektrické bicykle.

Spoločnosť CHODNÍK KORUNAMI STROMOV vďaka Výzve pre región pre rok 2022 s podporou Prešovského samosprávneho kraja realizuje projekt pod názvom “Regionálna sieť inteligentných e-bike nabíjacích staníc – I. etapa”, v rámci ktorého vybuduje 8 ks e-bike nabíjacích staníc a 2 ks e-bike nabíjacích staníc s fotovoltaickou strechou. Stanice, plne vybavené informačným systémom, nabíjacími konektormi, zásuvkami 230V, USB konektorom, kompresorom a náradím, poskytnú cyklistom a turistom príjemný oddych a zároveň možnosť bezplatného nabitia e-bike, hodiniek či mobilného telefónu.

V rámci realizácie projektu sa nám doteraz podarilo osadiť spolu 8 ks nabíjacích staníc, z toho jednu stanicu so solárnym prístreškom. Umiestnené sú na významných miestach cyklomobility regiónu, a to v stredisku Bachledka Ski & Sun v blízkosti Chodníka korunami stromov, v Ždiari pri penzióne Strachan, v Tatranskej Kotline pri Reštaurácii Furman, v Spišskej Belej pri Belianskom rybníku, v Červenom Kláštore pri hoteli Pltnik, v Lesnici pri Chate Pieniny a v Hanušovskom sedle v katastri obce Veľká Franková (Mapa e-bike nabíjacích staníc).

Výstavbou siete staníc náš región ako prvý ponúkne návštevníkom a domácim ucelené cyklotrasy v min. dĺžke 150 km bez obmedzenia najazdených km. Pomocou e-bike budú cyklotrasy zvládnuteľné pre všetkých.

Projekt podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja.

 

ZATVORENÉ
+