Info & FAQ

 

Dôležité informácie


V prípade, že na našej FB stránke prebieha súťaž, tu si môžete pozrieť oficiálny Štatút súťaže na oficiálnej Facebook stránke: Chodník korunami stromov.

 

1. Kabínová lanovka, ktorá premáva z Bachledovej doliny, Vás k Chodníku korunami stromov vyveziete pohodlne a bezpečne v priebehu necelých 7 minút.

2. Peší výstup po lesnom chodníku z Bachledky je možný iba na vlastnú zodpovednosť, a len s tomu primeraným vybavením (vhodná obuv, vhodný odev, kondícia). Z Malej Frankovej sa na Chodník dostanete iba na pešo. Ide o stredne náročnú cestu do kopca po lúke dlhú 1,1 km. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až ku Chodníku korunami stromov – stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame, pretože je strmá a náročná. Počas zimnej sezóny slúžia turistické cesty z Malej Frankovej a Jezerska ako zjazdovky.

3. Chodník korunami stromov je v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Preto zvoľte vhodnú turistickú obuv a odev.

4. Kabínová lanovka myslí aj na komfort rodičov s deťmi, ktorých s detskými kočiarmi bez problémov dopraví do korún stromov. Ak kočiar so sebou nemáte, radi Vám ho za vratnú zálohu zapožičiame pri vstupe na Chodník. V prípade záujmu vieme zapožičať v Športovom obchode oproti budove Infocentra aj detský turistický nosič. Pre deti do 1 roka zdarma, pre staršie deti za poplatok 5 € a vratnú zálohu 20€.

5. Celé stredisko, vrátane atrakcie Chodník korunami stromov,  disponuje úplnou bezbariérovosťou.

Od nástupu na 10-miestnu  kabínovú lanovku Gondola Bachledka, následne prechádzkou Chodníkom korunami stromov (maximálne stúpanie je 2-6% a po stranách Chodníka sú priehľadné siete, ktoré zaisťujú dokonalú viditeľnosť), reštauráciou PANORAMA so všetkými jej službami až po návrat lanovkou naspäť. Lanovka z Jezerska slúži výlučne lyžiarom a snowboardistom!

 

6. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred koncom otváracej doby! Prispôsobte svoj výlet tak, aby ste si boli istí, že sa na Chodník dostanete včas.

7. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre nich pripravené pekné koterce pred vstupom. Na samotný chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú. /ani malé psíky, mačky, fretky atď./

8. Tobogán z vyhliadkovej veže ponúka zábavnú jazdu pre dospelých i deti od 120 cm. Vstupenky naň sú v predaji priamo pri vstupe na tobogán. Cena jednej jazdy je 3,00 €. Za priaznivých poveternostných podmienok je tobogán v celoročnej prevádzke. Posledná jazda tobogánom je stále hodinu pred koncom otváracej doby!

 

Často kladené otázky


Radi by ste sa niečo opýtali? Možno nájdete odpoveď v sekcii nižšie.


VSTUPENKY A MOŽNOSTI PLATBY

Je možné kúpiť lístky bez lanovky online? Nie, takéto typy lístkov si zakúpite priamo na pokladniach pri vstupe na atrakciu.

Je možné kúpiť lístky s lanovkou online? Áno, takéto typy lístkov si zakúpite online za výhodnejšiu cenu ako na pokladniach.

Je možné kúpiť skupinové lístky online?  Nie.

Je možné kúpiť lístok pre ZŤP-S online? Nie.

Kde a ako sa zakupujú lístky? 

  1. Lístky sa zakupujú v pokladniach strediska Bachledka Ski & Sun alebo priamo pri vstupe na Chodník počas prevádzky každý deň od 9:00 hod. Predaj končí cca 75 min. pred koncom otváracej doby strediska. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred jeho zatvorením.
  2. Lístky so zvýhodnenou cenou si môžete zakúpiť aj online na nasledujúcom odkaze: E-Ticket

Ako je možné platiť? V pokladniach, obchodoch, reštauráciách a viacerých bistrách je možné platiť eurami /€/ a platobnými kartami. Platba v iných menách (napr. PLN, HUF) nie je možná.

 

Sme skupina, musíme stáť na lístky v rade? Nie, vstupenky pre skupiny môžete kúpiť aj v Infocentre v Bachledovej doline, kde sú skupiny vybavované prednostne. Ale predajú Vám ich aj v pokladniach pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Dajú sa lístky rezervovať na konkrétny termín – deň a hodinu? Nie, rezervácia lístkov nie je možná. Vzhľadom na počet návštevníkov a obsadenosť parkovísk by bolo ťažké zaručiť, že sa na chodník dostanete včas. Vstupenky na chodník sa nevypredajú. Predávajú sa nepretržite vždy od 9:00 hod.

Poskytujete zľavy pre študentov, ISIC, ITIC, ubytovaných hostí, držiteľov kariet, Gopass karty, ZŤP alebo iné zľavy? Cenník vstupeniek zohľadňuje vekové tarify a poskytuje zľavy pre deti, seniorov a rodiny. Nárok na zľavu majú ešte občania s preukazom ZŤP-S, ktorí majú nárok na vstupné v tarife senior, sprievodca k nim má po preukázaní preukazu sprievodcu lístok zdarma. Zľavy nemožno kombinovať. Gopass karta u nás neplatí.

Na internete predávate vstupenky, prečo nie je možné zaslať ich mailom? V internetovom obchode je možné kúpiť darčekové poukazy, ktorými môžete obdarovať svojich blízkych. Tie Vám zašleme vytlačené poštou. Nejde o predaj lístkov on-line.

Máte v stredisku bankomat – zmenáreň? V Bachledovej doline sa momentálne nenachádza bankomat ani zmenáreň. Najbližší bankomat sa nachádza v obci Ždiar v budove pošty. V budúcnosti plánujeme osadiť bankomat aj v Bachledovej doline.

NÁVŠTEVA S DEŤMI

Je možné ísť na Chodník s detským kočiarom? Chodník korunami stromov je prístupný kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny, ktorá bez problémov transportuje aj deti v detských kočiaroch. Kočiar si tiež môžete za vratnú zálohu zapožičať pri vstupe na Chodník korunami stromov. Peší výstup s kočiarom či malými deťmi nie je vhodný.

Kde je možné požičať si kočiar? Máte ich dosť a sú zdarma? Detský kočiar je možné požičať si v pokladni pri vstupe na Chodník korunami stromov. K dispozícii je 5 kvalitných kočiarov značky MOON, čo sa zatiaľ ukázalo ako dostatočný počet. Kočiar Vám požičia pracovník pokladne za vratnú zálohu 20 €.

Kde je možné požičať si detský nosič? Sú zdarma? Detský nosič je možné požičať si v Športovom obchode,  ktorý sa nachádza oproti budove Infocentra. Nosič Ergobaby vhodný pre deti do 1 roku je možné požičať si zdarma, iba za vratnú zálohu 20  €. Turistický nosič vhodný aj pre staršie deti je možné požičať si za cenu 5 €  + vratná záloha 20 €.

Je Chodník korunami stromov vhodným výletným cieľom pre školský výlet? Áno, Chodník korunami stromov je veľmi vhodným výletom pre školy s deťmi v rôznom veku. Na Chodníku sú umiestnené rôzne edukačné zastávky a hry. V okolí chodníka sa nachádzajú detské ihriská a iné detské atrakcie.

Je pohyb na chodníku pre deti bezpečný? Áno, všetky časti Chodníka korunami stromov sú zabezpečené tak, aby sa deťom nič nestalo. Všetky časti – zábradlie, adrenalínové prekážky a iné sú istené kovovou sieťou.

SENIORI A ĽUDIA S OBMEDZENOU POHYBLIVOSŤOU

Je Chodník a prístup k nemu bezbariérový? Celé stredisko, vrátane atrakcie Chodník korunami stromov, disponuje úplnou bezbariérovosťou. Od nástupu na 10-miestnu  kabínovú lanovku Gondola Bachledka, následne prechádzka Chodníkom korunami stromov (maximálne stúpanie je 2-6% a po stranách Chodníka sú priehľadné siete, ktoré zaisťujú dokonalú viditeľnosť), reštaurácia PANORAMA so všetkými jej službami až po návrat lanovkou naspäť. Počas zimnej sezóny premáva aj lanovka z Jezerska, ktorá slúži výlučne pre lyžiarov alebo snowboardistov. Peším turistom je výstup touto lanovkou prísne zakázaný!

Mám ako senior, občan so ZŤP zľavu? Cenník upravuje ceny pre seniorov a občanov s preukazom ZŤP-S, ktorí platia tarifu ako seniori. Návštevníci s klasickým ZŤP zľavu nemajú.

Sme skupina dôchodcov, akú máme zľavu? Ako skupina nad 15 ľudí, kupujúca rovnaký druh lístka, máte nárok aj na skupinovú zľavu. Vtedy cena lístka na lanovku stojí 10 € a vstup na Chodník korunami stromov 8 €.

SKUPINY

Je potrebné nahlásiť skupinu vopred? Nie, nie je. Ak ste skupina, prednostne Vám predáme lístky pre skupinu v Infocentre. Každá osoba má svoj lístok a bude ho prikladať k turniketu pred každým vstupom na lanovku aj Chodník.

Akú máme ako skupina zľavu? Pri kúpe viac ako 15 lístkov rovnakého druhu máte nárok na nasledovnú zľavu: pre dospelú osobu vstup na Chodník za 11 € a obojsmerná jazda lanovkou za 12 €. Pre deti, seniorov a ZŤP-S vstup na Chodník za 9 € a obojsmerná jazda lanovkou za 10 €.

Sme zmiešaná skupina napr. 10 dospelých a 10 detí. Máme nárok na zľavu? Nie, na skupinovú zľavu máte nárok pri kúpe 15 rovnakých lístkov. Niekedy sa oplatí vypočítať, či skupinová zľava nebude vyššia ako zľava pre deti, ak kupujete lístky samostatne. V ponuke sú aj rodinné lístky (2x Dospelí plus 1-2x Dieťa).

Musíme mať sprievodcu? Na návštevu Chodníka korunami stromov nepotrebujete sprievodcu. Môžete sa prejsť aj samostatne. Zaujímavé informácie o miestnej prírode nájdete na edukačných tabuliach rozmiestnených po trase chodníka. Na vrchole vyhliadkovej veže dokonca nájdete interaktívny ďalekohľad, ktorý pomenuje všetky vrcholy magistrály Belianskych Tatier.

Môžeme si objednať sprievodcu? Ak áno, ako? Áno, sprievody si môžete objednať telefonicky na 052/449 81 01 alebo mailom na info@chodnikkorunamistromov.sk. V ponuke je viacero edukačných programov s pracovníkmi PIENAP-u.

Prídeme autobusom, kde môžeme zaparkovať? Autobus Vás môže doviezť do Bachledovej doliny, a potom počká na parkovisku určenom pre autobusy.

Sme agentúra a chodíme s klientmi na Chodník pravidelne, musíme vždy platiť za vstup? Nie, pre sprievodcov z agentúr máme preukazy, ktoré Vás oprávňujú na voľný vstup. Preukaz Vám vystavia v Infocentre. Na jeho vystavenie potrebujete fotografiu a údaje Vašej spoločnosti. Podmienkou je aspoň 5 návštev so skupinou v sezóne.

CHODNÍK KORUNAMI STROMOV A DOMÁCE ZVIERATÁ

Môžem absolvovať prehliadku Chodníka so svojím psom, či iným domácim miláčikom? Na Chodník korunami stromov nie je povolený vstup so žiadnymi zvieratami. Ani na vôdzke, v prepravke či taške. Pri vchode na chodník sú pripravené špeciálne koterce s vodou, kde môžete svojho domáceho miláčika bez obáv nechať počas návštevy chodníka. Koterce sú k dispozícii zdarma. Kľúče od nich sú za vratnú zálohu 5 € k dispozícii v pokladni pri vstupe na Chodník.

PARKOVANIE A PRÍJAZD

Kde najbližšie je možné zaparkovať? Najbližšie parkoviská sa nachádzajú priamo v stredisku Bachledka Ski & Sun. K dispozícii je približne 1 000 parkovacích miest.

Ako ďaleko je to z parkoviska v Bachledovej doline? Z parkoviska v Bachledovej doline premáva kabínová lanovka, ktorá Vás k Chodníku transportuje v priebehu necelých 7 minút.

Ktoré parkoviská patria Bachledke? Bachledka disponuje parkoviskom P1 a P2 v Bachledovej doline, parkoviskom P3 Belské (asi 1,5 km od Bachledovej doliny, po ľavej strane cesty smerom do Ždiaru), parkoviskom P5 pod svahom v Malej Frankovej a parkoviskom P6 pod svahom v obci Jezersko.

Koľko stojí parkovné? Parkovné na našich parkoviskách, ktoré sú označené našim logom, a ktoré obsluhuje náš personál, sú spoplatnené sumou 5 €/deň pre vozidlo s DPH. V Ždiari sú aj iní prevádzkovatelia parkovísk, ktorých ceny sa pohybujú od 3 do 6 €. Ich cenu a podmienky nevieme ovplyvniť.

Ako sa do Bachledky dostaneme verejnou dopravou? Na Zastávke Bachledova dolina, rázcestie (1,5 km do strediska Bachledka) stoja autobusy z Tatranskej Javoriny, Tatranskej Lomnice, Popradu aj Kežmarku. Ak prichádzate vlakom, vystúpte v Poprade a presadnite na autobus do Ždiaru. V zimnej sezóne premáva aj skibus, či nová linka spoločnosti LeoExpres, bližšie info tu.

Do Bachledovej doliny nás nepustili policajti, prečo? Ak sa naplnia parkovacie plochy v Bachledovej doline, všetky autá sú odkláňané na záchytné parkovisko. Ak sa parkovacie plochy v doline uvoľnia, sú do doliny púšťané ďalšie autá. Počas zimnej sezóny premáva aj skibus.

AKTUÁLNA SITUÁCIA V STREDISKU

Aké je počasie? Ak chcete zistiť aké je/bude počasie, môžete sa pozrieť na webkamery, príp. sledujte aplikácie s predpoveďou počasia v lokalite Ždiar, ktoré sú celkom presné.

Máte otvorené, ak bude pršať – snežiť? Chodník korunami stromov je otvorený za každého počasia, ak nie je búrka alebo víchrica. Za zlého počasia však z prechádzky veľa mať nebudete. Výhľady z Chodníka budú zlé, za hmly budete vidieť len stromy okolo.

Máme sa kde skryť, ak začne pršať? Na hrebeni sa nachádza nová reštaurácia Panorama, ktorá má veľkú kapacitu, je v babyfriendly štandarde a v ponuke je veľké množstvo jedál, ale aj kaviareň a bar. V budove reštaurácie sa nachádzajú aj sociálne zariadenia, suvenírový obchod, zázemie pre rodiny s malými deťmi, detský kútik a edukačná miestnosť.

Koľko ľudí je v stredisku, dostaneme sa ešte na Chodník? Kapacita Chodníka korunami stromov nie je obmedzená. Otázkou je, kde nájdete parkovacie miesto, či sa stihnete dostať ku Chodníku a kúpiť si vstupenky včas. Preto odporúčame nechodiť na poslednú chvíľu a byť v Ždiari najneskôr 1,5 hodiny pred koncom otváracej doby. Nikdy neviete, ako rýchlo zaparkujete a koľko ľudí bude v rade na vstupenky. Situáciu si môžete pozrieť aj na web kamerách alebo zistiť telefonicky na Infocentre +421 911 977 455.

Ako dlho sa čaká na zakúpenie lístkov? Závisí to od počtu ľudí v stredisku, hodiny, dňa, počasia. Všeobecne platí, že najviac ľudí je medzi 10:00 -15:00 hod., kedy sú čakacie doby dlhšie. Dlhšie sa čaká cez prázdniny, víkendy a sviatky.

Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.