Info & FAQ

 

Dôležité informácie


1. Postavili sme pre Vás novú kabínovú lanovku vedúcu z Bachledovej doliny, vďaka ktorej sa ku Chodníku vyveziete pohodlne a bezpečne v priebehu necelých 7 minút. Peší výstup po lesnom chodníku z Bachledky je možný iba na vlastnú zodpovednosť, a len s tomu primeraným vybavením (vhodná obuv, vhodný odev, kondícia). Z Malej Frankovej sa na Chodník dostanete iba na pešo. Ide o stredne náročnú cestu do kopca po lúke dlhú 1,1 km. Z Jezerska vedie náučný turistický chodník okolo Jezerského jazera, ktorý Vás dovedie až ku Chodníku korunami stromov – stredne náročný výstup. Cestu po zjazdovke z Jezerska neodporúčame, pretože je strmá a náročná.

2. Chodník korunami stromov je v horách, kde je počasie premenlivé a veterné. Preto zvoľte vhodnú turistickú obuv a odev.

3. Kabínová lanovka myslí aj na komfort rodičov s deťmi, ktorých s detskými kočiarmi bez problémov dopraví do korún stromov. Ak kočiar so sebou nemáte, radi Vám ho za vratnú zálohu zapožičiame pri vstupe na Chodník. V prípade záujmu vieme zapožičať v športovom obchode pri budove Infocentra aj detský turistický nosič. Pre deti do 1 roka zdarma, pre staršie deti za poplatok 5 €.

4. Samotný Chodník korunami stromov ako aj kabínová lanovka sú bezbariérové. Bezbariérovosť celého strediska však kvôli stavebným prácam prebiehajúcim v tesnej blízkosti Chodníka momentálne nie je zabezpečená. Výlet s invalidným vozíkom si preto naplánujte na neskôr.

5. Vstupenky sa nedajú objednať vopred ani rezervovať. Kupujú sa priamo v stredisku pri nástupnej stanici na lanovku alebo hore pri vstupe na Chodník a dajú sa zaplatiť aj platobnou kartou.

6. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred koncom otváracej doby! Prispôsobte svoj výlet tak, aby ste si boli istí, že sa na Chodník načas dostanete.

7. Ak sa na prechádzku vyberiete so psíkom, sú pre ne pripravené pekné koterce pred vstupom. Na samotný chodník psíky ani iné zvieratká ísť nesmú. /ani malé psíky, mačky, fretky atď./

8. Tobogan z vyhliadkovej veže je v prevádzke a ponúka zábavnú jazdu pre dospelých i deti od 120 cm. Vstupenky naň sú v predaji priamo pri tobogane. Cena jednej jazdy sú 2,00 €.

Často kladené otázky


Radi by ste sa niečo opýtali? Možno nájdete odpoveď v sekcii nižšie.


VSTUPENKY A MOŽNOSTI PLATBY

Kde a ako sa zakupujú lístky? Lístky sa zakupujú v pokladniach strediska Bachledka Ski & Sun alebo priamo pri vstupe na Chodník počas prevádzky každý deň od 9:00 hod. Predaj končí cca 75 min. pred koncom otváracej doby strediska. Posledný vstup na Chodník je stále hodinu pred jeho zatvorením.

Ako je možné platiť? V pokladniach, obchodoch a viacerých bistrách je možné platiť eurami /€/ a platobnými kartami. Platba v iných menách (napr. PLN, HUF) nie je možná.

Je možné kúpiť lístky on-line? Nie, momentálne je možné kúpiť vstupenky len v pokladniach strediska Bachledka Ski & Sun alebo priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Sme skupina, musíme stáť na lístky v rade? Nie, vstupenky pre skupiny môžete kúpiť aj v Infocentre v Bachledovej doline, kde sú skupiny vybavované prednostne. Ale predajú Vám ich aj v pokladniach pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Dajú sa lístky rezervovať na konkrétny termín – deň a hodinu? Nie, rezervácia lístkov nie je možná. Vzhľadom na počet návštevníkov a obsadenosť parkovísk by bolo ťažké zaručiť, že sa na chodník dostanete včas. Vstupenky na chodník sa nevypredajú. Predávajú sa nepretržite vždy od 9:00 hod.

Poskytujete zľavy pre študentov, ISIC, ubytovaných hostí, držiteľov kariet, ZŤP alebo iné zľavy? Cenník vstupeniek zohľadňuje vekové tarify a poskytuje zľavy pre deti, seniorov a rodiny. Nárok na zľavu majú ešte občania s preukazom ZŤP-S, ktorí majú nárok na vstupné v tarife senior, sprievodca k nim má po preukázaní preukazu sprievodcu lístok zdarma. Zľavy nemožno kombinovať.

Na internete predávate vstupenky, prečo nie je možné zaslať ich mailom? V internetovom obchode je možné kúpiť darčekové poukážky, ktorými môžete obdarovať svojich blízkych. Tie Vám zašleme vytlačené poštou. Nejedná sa o predaj lístkov on-line.

Máte v stredisku bankomat – zmenáreň? V Bachledovej doline sa momentálne nenachádza bankomat ani zmenáreň. Najbližší bankomat sa nachádza v obci Ždiar v budove pošty. V budúcnosti plánujeme osadiť bankomat aj v Bachledovej doline.

NÁVŠTEVA S DEŤMI

Je možné ísť na Chodník s detským kočiarom? Chodník korunami stromov je prístupný kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny, ktorá bez problémov transportuje aj deti v detských kočiaroch. Kočiar si tiež môžete za vratnú zálohu zapožičať pri vstupe na Chodník korunami stromov. Peší výstup s kočiarom či malými deťmi nie je vhodný.

Kde je možné požičať si kočiar? Máte ich dosť a sú zdarma? Detský kočiar je možné požičať si v pokladni pri vstupe na Chodník korunami stromov. K dispozícii je 5 kvalitných kočiarov značky MOON, čo sa zatiaľ ukázalo ako dostatočný počet. Kočiar Vám požičia pracovník pokladne za vratnú zálohu 20 €.

Kde je možné požičať si detský nosič? Sú zdarma? Detský nosič je možné požičať si v športovom obchode,  ktorý sa nachádza vedľa Infocentra. Nosič Ergobaby vhodný pre deti do 1 roku je možné požičať si zdarma za vratnú zálohu 20  €. Turistický nosič vhodný aj pre staršie deti je možné požičať si za cenu 5 €  + vratná záloha 20 €.

Je Chodník korunami stromov vhodným výletným cieľom pre školský výlet? Áno, Chodník korunami stromov je veľmi vhodným výletom pre školy s deťmi v rôznom veku. Na Chodníku sú umiestnené rôzne edukačné zastávky a hry. V okolí chodníka sa nachádzajú detské ihriská a iné detské atrakcie.

Je pohyb na chodníku pre deti bezpečný? Áno, všetky časti Chodníka korunami stromov sú zabezpečené tak, aby sa deťom nemalo čo stať. Všetky časti – zábradlie, adrenalínové prekážky a iné sú istené kovovou sieťou.

SENIORI A ĽUDIA S OBMEDZENOU POHYBLIVOSŤOU

Je Chodník a prístup k nemu bezbariérový? Samotný Chodník ako aj kabínová lanovka sú bezbariérové a vhodné pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. Úplná bezbariérovosť celého strediska však momentálne nie je zabezpečená z dôvodu výstavby infraštruktúry pri hornej stanici lanovky. Počas zimnej sezóny premáva aj lanovka z Jezerska, ktorá slúži výlučne pre lyžiarov alebo snowboardistov. Peším turistom je výstup touto lanovkou prísne zakázaný!

Mám ako senior, občan so ZŤP zľavu? Cenník upravuje ceny pre seniorov a občanov s preukazom ZŤP-S, ktorí platia tarifu ako seniori. Návštevníci s klasickým ZŤP zľavu nemajú.

Sme skupina dôchodcov, akú máme zľavu? Ako skupina nad 15 ľudí, kupujúca rovnaký druh lístka, máte nárok aj na skupinovú zľavu. Vtedy cena lístka na lanovku stojí 7 € a vstup na Chodník korunami stromov 6 €.

SKUPINY

Je potrebné nahlásiť skupinu vopred? Nie, nie je. Ak ste skupina, prednostne Vám predáme skupinový lístok v Infocentre. S ním sa preukážete pri vstupe na Chodník a bez čakania ste vpustení na prehliadku.

Akú máme ako skupina zľavu? Pri kúpe viac ako 15 lístkov rovnakého druhu máte nárok na nasledovnú zľavu: pre dospelú osobu vstup na Chodník za 7 € a jazda lanovkou za 9 €, pre deti, seniorov a ZŤP-S vstup na Chodník za 6 € a jazda gondolou za 7 €.

Sme zmiešaná skupina napr. 10 dospelých a 10 detí. Máme nárok na zľavu? Nie, na skupinovú zľavu máte nárok pri kúpe 15 rovnakých lístkov. Niekedy sa oplatí vypočítať, či skupinová zľava nebude vyššia ako zľava pre deti, ak kupujete lístky samostatne.

Musíme mať sprievodcu? Na návštevu Chodníka korunami stromov nepotrebujete sprievodcu. Môžete sa prejsť aj samostatne. Zaujímavé informácie o miestnej prírode nájdete na edukačných tabuliach rozmiestnených po trase chodníka.

Môžeme si objednať sprievodcu? Ak áno, ako? Áno, sprievody si môžete objednať telefonicky na 052/449 81 01 alebo mailom na info@chodnikkorunamistromov.sk. V ponuke je viacero edukačných programov s pracovníkmi PIENAP-u.

Prídeme autobusom, kde môžeme zastať? Autobus Vás môže doviezť do Bachledovej doliny, a potom počká na parkovisku.

Sme agentúra a chodíme s klientmi na Chodník pravidelne, musíme vždy platiť za vstup? Nie, pre sprievodcov z agentúr máme preukazy, ktoré Vás oprávňujú na voľný vstup. Preukaz Vám vystavia v Infocentre. Na jeho vystavenie potrebujete fotografiu a údaje Vašej spoločnosti.

CHODNÍK KORUNAMI STROMOV A DOMÁCE ZVIERATÁ

Môžem absolvovať prehliadku Chodníka so svojím psom, či iným domácim miláčikom? Na Chodník korunami stromov nie je povolený vstup so žiadnymi zvieratami. Ani na vôdzke, v prepravke či taške. Pri vchode na chodník sú pripravené špeciálne koterce s vodou, kde môžete svojho domáceho miláčika bez obáv nechať počas návštevy chodníka. Koterce sú k dispozícii zdarma. Kľúče od nich sú za vratnú zálohu 5 € k dispozícii v pokladni pri vstupe.

PARKOVANIE A PRÍJAZD

Kde najbližšie je možné zaparkovať? Najbližšie parkoviská sa nachádzajú priamo v stredisku Bachledka Ski & Sun. K dispozícii je približne 1 000 parkovacích miest.

Ako ďaleko je to z parkoviska v Bachledovej doline? Z parkoviska v Bachledovej doline premáva kabínová lanovka, ktorá Vás k Chodníku transportuje v priebehu necelých 7 minút.

Ktoré parkoviská patria Bachledke? Bachledka disponuje parkoviskom P1 a P2 v Bachledovej doline, parkoviskom P3 Belské (asi 1,5 km od Bachledovej doliny, po ľavej strane cesty smerom do Ždiaru), parkoviskom P5 pod svahom v Malej Frankovej a parkoviskom P6 pod svahom v obci Jezersko.

Koľko stojí parkovné? Parkovné na našich parkoviskách, ktoré sú označené našim logom a ktoré obsluhuje náš personál, sú spoplatnené sumou 3 € s DPH. V Ždiari sú aj iní prevádzkovatelia parkovísk, ktorých ceny sa pohybujú od 3 do 6 €. Ich cenu a podmienky nevieme ovplyvniť.

Parkovné je od 14.10.2019 aj počas zimnej sezóny ZDARMA!

Ako sa do Bachledky dostaneme verejnou dopravou? Na Zastávke Bachledova dolina, rázcestie (1,5 km do strediska Bachledka) stoja autobusy z Tatranskej Javoriny, Tatranskej Lomnice, Popradu aj Kežmarku. Ak prichádzate vlakom, vystúpte v Poprade a presadnite na autobus do Ždiaru.

Do Bachledovej doliny nás nepustili policajti, prečo? Ak sa naplnia parkovacie plochy v Bachledovej doline, všetky autá sú odkláňané na záchytné parkoviská. Ak sa parkovacie plochy v doline uvoľnia, sú do doliny púšťané ďalšie autá.

AKTUÁLNA SITUÁCIA V STREDISKU

Aké je počasie? Ak chcete zistiť aké je/bude počasie, môžete sa pozrieť na web kameru, príp. sledujte aplikácie s predpoveďou počasia v lokalite Ždiar, ktoré sú celkom presné.

Máte otvorené, ak bude pršať – snežiť? Chodník korunami stromov je otvorený za každého počasia, ak nie je búrka alebo víchrica. Za zlého počasia však z prechádzky veľa mať nebudete. Výhľady z Chodníka budú zlé, za hmly budete vidieť len stromy okolo.

Máme sa kde skryť, ak začne pršať? Momentálne veľmi nie. Chodník je vonkajšia atrakcia a v jeho blízkosti sa nenachádza žiadna veľká stavba, ktorá by poňala také množstvo turistov. Niekoľko turistov sa schová v bufetoch a reštauráciách na vrchole a v Bachledovej doline, nie však stovky.

Koľko ľudí je v stredisku, dostaneme sa ešte na Chodník? Kapacita Chodníka korunami stromov je obmedzená. Otázkou je, kde nájdete parkovacie miesto, či sa stihnete dostať ku Chodníku a kúpiť si vstupenky včas. Preto odporúčame nechodiť na poslednú chvíľu a byť v Ždiari najneskôr 1,5 hodiny pred koncom otváracej doby. Nikdy neviete, ako rýchlo zaparkujete a koľko ľudí bude v rade na vstupenky. Situáciu si môžete pozrieť aj na web kamerách alebo zistiť telefonicky.

Ako dlho sa čaká na zakúpenie lístkov? Závisí to od počtu ľudí v stredisku, hodiny, dňa, počasia. Všeobecne platí, že najviac ľudí je medzi 10:00 -15:00 hod., kedy sú čakacie doby dlhšie. Dlhšie sa čaká cez prázdniny, víkendy a sviatky.

 

Záleží nám na kvalitných službách a vašom pohodlí. Preto sme pre Vás vybudovali novú lanovku a budujeme ďalšie priestory pre nové kvalitné služby a obchod. Ako každá výstavba i tá naša znamená isté obmedzenia. Radi by sme Vás upozornili, že prístup k niektorým atrakciám je obmedzený. Zároveň sa výstavba odzrkadľuje na celom prostredí Bachledovej doliny. Veríme, že po ukončení stavebných prác Vám prinesieme také služby a zážitky, ktoré za tieto obmedzenia stáli.
Prajeme krásnu prechádzku v korunách stromov.