Pre skupiny

ŠKOLY

Chodník korunami stromov Bachledka rád privíta milých návštevníkov z materských, základných a stredných škôl.

Ponúkame Vám tu najlepšiu učebňu v korunách stromov. Deti môžu vyučujúce učivo zažiť na vlastnej koži, naučia sa vnímať prírodu a rozumieť jej. Pochopia fungovanie lesného ekosystému a spoznajú množstvo lesných rastlín a zvierat. Naučia sa rozoznávať členenie prirodzeného lesa a jeho špecifiká so všetkým, čo k nemu patrí a čo v ňom žije. Zároveň si odnesú cenné vedomosti o dreve ako takom. Naučia sa ako z malého semiačka vyrastie veľký urastený strom a aj to, že les a jeho zvieracie spoločenstvo je potrebné chrániť.

Pedagógovia privítajú množstvo informačných tabúľ nie len s textom, ale aj s obrázkami, ktoré pochopia aj najmenšie deti. K dispozícii je aj školený personál Chodníka, ktorý Vám pomôže s organizáciou a ďalšími záležitosťami ohľadom Vašej návštevy v Bachledovej doline.

Ak budete mať záujem o sprievodcu, stačí si v dostatočnom predstihu (min. 5 dní) objednať jeho služby prostredníctvom e-mailu: info@chodnikkorunamistromov.sk.

Celá ponuka pre školské zájazdy tu. 

Toto leto sme pre Vás pripravili skvelú novinku. Z Chodníka korunami stromov priamo do aquaparku. Ak ste organizovanou skupinou min. 15 žiakov základných a stredných škôl (ako aj detských táborov, domovov, školských klubov, centier voľného času, atď.), môžete využiť ponuku výhodných balíčkov, ktoré zahŕňajú prechádzku po Chodníku korunami stromov a návštevu vodného parku Aquacity Poprad. Druhy a ceny balíčkov sú nasledovné:

Chodník korunami stromov + Aquapark AQUACITY POPRAD:

  • Študenti od 15-26 r.: 13 €
  • Žiaci a deti od 6-14 r.: 12 €
  • Dospelá osoba (dozor): 15 €

Obojsmerná jazda lanovkou + Chodník korunami stromov + Aquapark AQUACITY POPRAD:

  • Študenti od 15-26 r.: 22 €
  • Žiaci a deti od 6-14 r.: 19 €
  • Dospelá osoba (dozor): 26 €

Doplatok za obedové menu v AQUACITY POPRAD v cene 3,50 €.

Balíček si môžete zakúpiť v Infocentre strediska Bachledka Ski & Sun alebo v pokladniach Aquacity Poprad, kde Vám vydajú voucher platný 7 kalendárnych dní. Pri kúpe 25 lístkov ponúkame 2 vstupy zdarma.

Ďalšie informácie nájdete tu: Z Chodníka korunami stromov do Aquaparku AQUACITY POPRAD.

VÄČŠIE SKUPINY

Pokiaľ je Vás viac ako 15, máme pre Vás zvýhodnené vstupné v nasledovných cenách:

Chodník korunami stromov

Gondola Bachledka Obojsmerná jazda
lanovkou 

Dospelý 7,00 €  9,00 €
Dieťa 3-14 r.
Senior nad 65 r.
ZŤP-S
6,00 €  7,00 €

Na každých 25 ks vstupeniek poskytujeme 2 vstupenky rovnakého druhu zdarma.
V prípade, že budete mať záujem o sprievodcu, stačí si v dostatočnom predstihu (min.5 dní) objednať jeho služby prostredníctvom e-mailu: info@chodnikkorunamistromov.sk.

Väčšie výpravy rozdelíme na menšie skupiny (do 15 osôb) tak, aby ste si mohli výklad užiť na maximum.

Ak sa chcete vydať na prechádzku v korunách bez sprievodcu, vstup si nemusíte rezervovať vopred. Vstupenky so skupinovou zľavou zakúpite priamo v pokladni. 

Programy pre skupiny

Chcete do korún stromov vyraziť vo väčšej skupine a ešte k tomu využiť služby sprievodcu?

Vybrať si môžete z nasledovných tematických okruhov.

Lesy Karpát od koreňov po koruny stromov

(trvanie do 1,25 hodiny)

Prevedieme Vás Chodníkom korunami stromov. Ukážeme vám, v čom je okolitá príroda jedinečná. Spoznáte les a život v ňom z rôznej perspektívy. Na vlastné oči uvidíte ničivú silu počasia i úžasnú silu prírody obnoviť sa.

Pre žiakov materských, základných a stredných škôl poskytujeme sprievodcu zdarma.

Cena za skupinu: 54 € s DPH.

Vtáctvo Karpát – denní speváci, noční strážcovia

(trvanie do 2,5  hodiny vrátane sprievodu po Chodníku korunami stromov)

Pozrite sa na krajinu z vtáčej perspektívy. Spoznajte život vtákov a nakuknite do ich domov. Zatvorte oči a započúvajte sa do vtáčieho spevokolu navôkol. Ukážeme Vám vtáctvo miestnych lesov, spolu budeme pozorovať život operených obyvateľov stromov a spoznáme ohrozené druhy vtákov žijúcich v okolí.

Cena za skupinu: 78 € s DPH.

Zanikajúce lúky Spišskej Magury

(trvanie do 2,5 hodín vrátane sprievodu po Chodníku korunami stromov)

Na lúky sa pozrieme nielen z vtáčej perspektívy, ale aj z tesnej blízkosti. Spoznáme jedinečnosť zanikajúcich lúčnych spoločenstiev, liečivú silu bylín a ich účinok na naše telo. Naučíme sa, ako nájsť ten správny liek v prírodnej lekárni a nazbierame si rastlinky na výborný bylinkový čaj.

Cena za skupinu: 78 € s DPH.

V prípade nepriaznivého počasia (búrka, víchrica, intenzívny dážď) sa sprevádzané prehliadky nebudú konať. O zrušení prehliadky Vás informujeme telefonicky. Rezervovaný termín prehliadky je záväzný, bezplatne ho môžete stornovať do 48 hodín pred začatím prehliadky.

Objednávka a podmienky edukačných programov
Edukačné programy sú vykonávané pracovníkmi Pieninského národného parku. Na program je možné sa objednať min. 5 dní vopred zaslaním objednávky s fakturačnými údajmi na e-mail info@chodnikkorunamistromov.sk.
Edukačné programy sa konajú spravidla vo štvrtok. Cena za sprievod nezahŕňa cenu vstupného na Chodník korunami stromov ani vývoz lanovkou. Hradí sa vopred prevodom na účet. Zálohová faktúra Vám bude vystavená a zaslaná e-mailom po potvrdení prijatia objednávky Pieninským národným parkom.

Chodník korunami stromov je otvorený od 9:00 do 16:00. Posledný vstup o 15:00.
+