Pre skupiny

ŠKOLY

Chodník korunami stromov Bachledka rád privíta milých návštevníkov z materských, základných a stredných škôl.

Ponúkame Vám tu najlepšiu učebňu v korunách stromov. Deti môžu vyučujúce učivo zažiť na vlastnej koži, naučia sa vnímať prírodu a rozumieť jej. Pochopia fungovanie lesného ekosystému a spoznajú množstvo lesných rastlín a zvierat. Naučia sa rozoznávať členenie prirodzeného lesa a jeho špecifiká so všetkým, čo k nemu patrí a čo v ňom žije. Zároveň si odnesú cenné vedomosti o dreve ako takom. Naučia sa, ako z malého semiačka vyrastie veľký urastený strom a aj to, že les a jeho zvieracie spoločenstvo je potrebné chrániť.

Pedagógovia privítajú množstvo informačných tabúľ, ako s textom, tak s obrázkami, ktoré pochopia aj najmenšie deti. K dispozícii je aj školený personál Chodníka, ktorý Vám pomôže s organizáciou a ďalšími záležitosťami ohľadom Vašej návštevy v Bachledovej doline.

V prípade, že budete mať záujem o sprievodcu, stačí si v dostatočnom predstihu (min. 2 dni) objednať jeho služby prostredníctvom e-mailu: info@chodnikkorunamistromov.sk.

VÄČŠIE SKUPINY

Chcete do korún stromov vyraziť vo väčšej skupine a ešte k tomu využiť služby sprievodcu?

Pokiaľ je Vás viac ako 20, máme pre Vás zvýhodnené vstupné. Pri kúpe viac ako 20 rovnakých vstupeniek dostanete zľavu 10% a navyše každý desiaty vstup máte za 1 €.

V prípade, že budete mať záujem o sprievodcu, stačí si v dostatočnom predstihu (min.2 dni) objednať jeho služby prostredníctvom e-mailu: info@chodnikkorunamistromov.sk.

Väčšie výpravy rozdelíme na menšie skupiny (do 15 osôb) tak, aby ste si mohli výklad užiť na maximum.

Ak sa chcete vydať na prechádzku v korunách bez sprievodcu, vstup si nemusíte rezervovať vopred. Vstupenky so skupinovou zľavou zakúpite priamo v pokladni. 

Programy pre skupiny

Vybrať si môžete z nasledovných tematických okruhov.

Lesy Karpát od koreňov po koruny stromov

(trvanie do 1,25 hodiny)

Prevedieme Vás chodníkom korunami stromov. Ukážeme vám v čom je okolitá príroda jedinečná. Spoznáte les a život v ňom z rôznej perspektívy. Na vlastné oči uvidíte ničivú silu počasia i úžasnú silu prírody obnoviť sa.

Špeciálna cena pre žiakov materských, základných a stredných škôl 1 eur/osobu.

Cena za skupinu  54 eur s DPH.

Vtáctvo Karpát – denní speváci, noční strážcovia

(trvanie do 2,5  hodiny, vrátane sprievodu po Chodníku korunami stromov)

Pozrite sa na krajinu z vtáčej perspektívy. Spoznajte život vtákov a nakuknite do ich domov. Zatvorte oči a započúvajte sa do vtáčieho spevokolu navôkol. Ukážeme Vám vtáctvo miestnych lesov, spolu budeme pozorovať život operených obyvateľov stromov a spoznáme ohrozené druhy vtákov žijúcich v okolí.

Cena za skupinu  78 eur s DPH

Zanikajúce lúky Spišskej Magury

(trvanie do 2,5 hodín, vrátane sprievodu po Chodníku korunami stromov)

Na lúky sa pozrieme nie len z vtáčej perspektívy, ale aj lej tesnej blízkosti. Spoznáme jedinečnosť zanikajúcich lúčnych spoločenstiev, liečivú silu bylín a ich účinok na naše telo. Naučíme sa, ako nájsť ten správny liek v prírodnej lekárni a nazbierame si rastlinky na výborný bylinkový čaj.

Cena za skupinu   78 eur s DPH

V prípade nepriaznivého počasia (búrka, víchrica, intenzívny dážď) sa sprevádzané prehliadky nebudú konať. O zrušení prehliadky Vás informujeme telefonicky. Rezervovaný termín prehliadky je záväzný, bezplatne ho môžete stornovať do 48 hodín pred začatím prehliadky.

Objednávka a podmienky edukačných programov
Edukačné programy sú vykonávané pracovníkmi Pieninského národného parku. Na program je možné sa objednať min. 2 dni vopred zaslaním objednávky s fakturačnými údajmi na e-mail info@chodnikkorunamistromov.sk.
Edukačné programy sa konajú z pravidla vo štvrtok. Cena za sprievod neobsahuje cenu vstupného na Chodník korunami stromov ani vývoz lanovkou. Hradí sa vopred prevodom na účet. Zálohová faktúra Vám bude vystavená a zaslaná e-mailom po potvrdení prijatia objednávky Pieninským národným parkom.