S deťmi do korún stromov. Áno? Nie? Ako?

S deťmi do korún stromov. Áno? Nie? Ako?
24. mája 2018 Martina Múdra

Rozmýšľate nad rodinným výletom do korún stromov? Takto sa rýchlo rozhodnete.

 

Chodník korunami stromov je zábavná a náučná prírodná atrakcia pre celú rodinu. Samotný chodník je bezbariérový so zábradlím vo výške 1,2m a ochrannou sieťou po bokoch. Po chodníku sa preto môžu samostatne pohybovať aj malé deti. Počas prechádzky v korunách malých návštevníkov potešia rôzne hry, balančné prvky a zaujímavý edukačný program. Pred chodníkom sa nachádza detské ihrisko a v areáli Bachledky nájdete ďalšie atrakcie pre celú rodinu. Vydajte sa pátrať po zázračnom elixíre života rozprávkovým lesom, spoznajte lesné zvieratka na detskom náučnom chodníku alebo si zaskáčte na veľkých trampolínach.

 

Aby cesta ku chodníku korunami stromov bola čo najpohodlnejšia, staviame pre Vás novú kabínovú lanovku s plánovaným otvorením v druhej polovici leta – jeseň 2018. Počas výstavby sa na chodník dostanete pešou túrou po lesnom turistickom chodníku. Trasa je dlhá 2,6 km s prevýšením 300 m. Ide o lesný povrch, preto tomu pre Vaše pohodlie a bezpečnosť prispôsobte oblečenie a obuv.  Pre malé deti, seniorov a ľudí s pohybovými problémami je takýto výstup náročný, odporúčame odložiť si výlet na neskôr a navštíviť chodník už novou lanovkou. Lesný chodník nie je vhodný pre kočiare, bicykle, odrážadlá atď. Ak sa chystáte chodník navštíviť s bábätkom, kočiar nechajte v aute a dieťa vezmite do detského nosiča. Ak ho nevlastníte, radi Vám ho požičiame v predajni suvenírov pri hoteli Bachledka. Zdarma sú k dispozícii kvalitné ergonomické nosiče Ergo baby alebo za poplatok 5 eur turistické nosiče Zopa.  Pri príchode na Chodník korunami stromov môžete dieťa preložiť do kvalitného kočiara značky Moon, ktorý Vám zdarma požičiame v pokladni pri vstupe. Pribaliť odporúčame aj trekingové palice (dajú sa tiež požičať v suveníroch), čiapku, pláštenku do dažďa a dostatok vody.

 

Rozhodli ste sa? Prajeme Vám, aby ste si výlet v korunách stromov užili a inšpiroval Vás k ďalšiemu spoznávaniu prírody a iných krás Slovenska.

 

Ak sa Vám detské výrobky na chodníku páčili, zakúpiť si ich môžete u nášho partnera na www.maderna.sk