S deťmi do korún stromov. Áno? Nie? Ako?

S deťmi do korún stromov. Áno? Nie? Ako?
24. mája 2018 Martina Múdra

Rozmýšľate nad rodinným výletom do korún stromov? Takto sa rýchlo rozhodnete.

 

Chodník korunami stromov je zábavná a náučná prírodná atrakcia pre celú rodinu. Samotný chodník je bezbariérový so zábradlím vo výške 1,2m a ochrannou sieťou po bokoch. Po chodníku sa preto môžu samostatne pohybovať aj malé deti. Počas prechádzky v korunách malých návštevníkov potešia rôzne hry, balančné prvky a zaujímavý edukačný program. Pred chodníkom sa nachádza detské ihrisko a v areáli Bachledky nájdete ďalšie atrakcie pre celú rodinu. Vydajte sa pátrať po zázračnom elixíre života rozprávkovým lesom, spoznajte lesné zvieratká na detskom náučnom chodníku alebo si zaskáčte na veľkých trampolínach.

 

Aby cesta ku chodníku korunami stromov bola čo najpohodlnejšia, postavili sme pre Vás novú 10-miestnu kabínovú lanovku. Tá Vás pohodlne a komfortne zavezie do korún stromov v priebehu necelých 7 minút. Pre malé deti, seniorov a ľudí s pohybovými problémami je lanovka vynikajúcim riešením na transport k chodníku. Bez problémov vyvezie aj detské kočiare. Ak kočiar so sebou nemáte, radi Vám ho za vratnú zálohu počas návštevy chodníka zapožičiame. Ide o kvalitné kočiare značky Moon. Lesný chodník nie je vhodný pre kočiare, bicykle, odrážadlá atď. V zimnom období sa z neho stáva sánkarská trať, preto peší výstup vtedy ani nie je možný. V športovom obchode v budove Infocentra Vám radi zapožičiame aj detský nosič. Zdarma sú k dispozícii kvalitné ergonomické nosiče Ergo baby alebo za poplatok 5 eur turistické nosiče Zopa. Pribaliť odporúčame aj  čiapku, pláštenku do dažďa a dostatok vody.

 

Rozhodli ste sa? Prajeme Vám, aby ste si výlet v korunách stromov užili a inšpiroval Vás k ďalšiemu spoznávaniu prírody a iných krás Slovenska.

 

Ak sa Vám detské výrobky na chodníku páčili, zakúpiť si ich môžete u nášho partnera na www.maderna.sk