AQUAPARK & CHODNÍK KORUNAMI STROMOV – ŠKOLSKÝ VÝLET

AQUAPARK & CHODNÍK KORUNAMI STROMOV – ŠKOLSKÝ VÝLET

CHODNÍK KORUNAMI STROMOV A KRÁĽOVSTVO LESA

Na vrchole Spišskej Magury, na rozhraní Pieninského a Tatranského národného parku, máte možnosť zažiť unikátnu prechádzku ponad les. Chodník korunami stromov Vás prevedie druhovo pestrým lesom. Na trase dlhej 1234 m uvidíte prírodu z inej perspektívy, zoznámite sa s miestnou faunou, flórou i ničivou silou počasia. Výstup zakončíte adrenalínovo pohľadom z výšky 30m a jazdou 67 m dlhým toboganom.

Po náučnej prechádzke a krásnych výhľadoch príde čas na poriadnu zábavu v Kráľovstve lesa. Dobrodružnom lesnom ihrisku pre celú rodinu, ktoré nájdete vedľa obľúbenej atrakcie Chodník korunami stromov. Jedno z najväčších detských prírodných ihrísk má rozlohu až necelých 5000 m² a viac ako 25 rôznych prírodných zábavných prvkov a atrakcií. Tešiť sa môžete na megatrampolínu, lesný rytiersky hrad, rôzne hojdačky, mravenisko, mini ZOO, rovnako ako aj edukačné interaktívne prvky pre veľkých aj malých.
V stredisku nájdete aj náučný chodník k Jezerskému jazeru, 2 detské ihriská s trampolínami, bobovú dráhu, discgolf a iné atrakcie.

EDUKÁCIA

V Bachledke a na Chodníku korunami stromov nájdete zaujímavý edukačný program zameraný na ochranu životného prostredia, funkcie lesa, počasie, faunu a flóru Spišskej Magury. V prípade záujmu Vám radi zašleme podrobnosti o edukačnom programe, pracovné listy a návrhy aktivít s deťmi.

OTVÁRACIE HODINY

Bachledka je krásnym výletným cieľom v každom ročnom období. Pre skupiny odporúčame návštevu mimo letných prázdnin cez týždeň, kedy je prevádzka pokojnejšia. Posledný vstup je hodinu pred koncom otváracej doby.

máj – jún 9:00 – 17:00 h
júl – august 9:00 – 18:00 h
september  9:00 – 17:00 h
október – apríl 9:00 – 16:00 h

SPRIEVODCA

Objednajte si sprievodcu a spoznajte miestnu prírodu zblízka. Ponúkame Vám niekoľko druhov edukačných programov, ktoré Vás prevedú lúkami Zamaguria, priblížia Vám život vtákov a iných obyvateľov lesa. Pre školské výlety ponúkame sprievodcu zdarma. V prípade záujmu je sprievodcu potrebné objednať 7 dní vopred.

PARKOVANIE A PRÍJAZD

Hlavný prístup k atrakcii je počas celého roka zo Ždiaru – Bachledovej
doliny, kde sa nachádza veľké parkovisko, infocentrum a ostatné zázemie. Z Bachledovej doliny premáva ku Chodníku po celý rok kabínová lanovka. Počas letnej sezóny je možný aj peší prístup po turistickom chodníku (približne 45 min. do kopca). V lete je možný tiež peší prístup z Malej Frankovej (40 min. do kopca po lúčnej ceste). Cena parkovného pre autobus je 10 eur/deň. Autobusová zastávka „Bachledova dolina, rázcestie“ sa nachádza približne 1 km od lanovky. Stoja na nej autobusy smerujúce do Ždiaru z Tatier, Kežmarku a Popradu.

PODMIENKY

Obedové menu poskytujeme reštaurácii Panorama Bachledka vo forme
polievky a hlavného jedla, výber z 3 druhov menu je potrebné nahlásiť
minimálne 2 dni vopred na panorama@bachledka.sk. Ponuku menu nájdete na stránke www.chodnikorunamistromov.sk/pre-skupiny

 

AQUAPARK AQUACITY POPRAD

AquaCity Poprad je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou Aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogany a viac ako 350 vodných atrakcií. Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu. Technologickým procesom sa z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru. Na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, čím je šetrná k pokožke i k očiam. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky.

CELODENNÝ VSTUP AQUAPARK PACKET ZAHŔŇA

AQUAPARK AquaCity Poprad – vodný svet pod Vysokými Tatrami

 • 13 vonkajších a vnútorných termálnych a relaxačných bazénov
 • 350 vodných atrakcií (masážne trysky, vírivky, perličky, vodné hríby)
 • 3 vonkajšie termálne bazény (28°- 38°C) s vírivkami a vodnými atrakciami  (plavecký, sedací a relaxačný)
 • vnútorné relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou
 • vnútorné luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi
 • detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov (bazén so slanou vodou, stroskotanou loďou, šmýkačkami a atrakciami, vírivka pre dospelých, terárium s leguánmi)
 • 50m plavecký bazén a parná sauna

Otváracie hodiny

September – Jún 10:00 – 20:00 h
Júl – August 9:00 – 20:00 h

PODMIEKY AKCIÍ

Nákup vstupeniek a organizácia zájazdu

 • Vstupenku (Voucher) na spoločnú akciu Chodník korunami stromov + Aquapark si môžete zakúpiť v infocentre Bachledova dolina alebo na pokladniach v Aquaparku AquaCity Poprad. Spoločná vstupenka vám platí 7 kalendárnych dní, počas ktorých môžete navštíviť jednotlivé atrakcie.
 • Skupinový zájazd nemusíte hlásiť vopred. Platba je možná v hotovosti alebo platobnou kartou, pri objednávke vopred aj prevodom na bankový účet. Hromadná vstupenka je vydaná vedúcemu skupiny.
 • Skupinu, tvorí minimálne 15 osôb kupujúcich rovnaký druh vstupenky. Na každých 25 ks vstupeniek poskytujeme 2 vstupenky rovnakého druhu zdarma. Podmienky platia v prípade návštevy chodníka korunami stromov a Aquaparku AquaCity Poprad
 • CHODNÍK KORUNAMI STROMOV
 • Objednajte si sprievodcu na Chodník korunami stromov a spoznajte miestnu prírodu zblízka. Ponúkame Vám niekoľko druhov edukačných programov. Pre školské výlety ponúkame sprievodcu zdarma. Rezervácia a nahlasovanie vopred minimálne 7 dní vopred na info@chodnikkorunamistromov.sk alebo Tel.: +421 52 4498 101
 • Pitný režim (voda) pre účastníkov výletu je zabezpečená počas návštevy Chodníka korunami stromov
 • AQUACITY POPRAD
 • Obedové menu poskytujeme v AquaCity Poprad vo forme polievky a
  hlavného jedla, výber z 4 druhov menu je potrebné nahlásiť minimálne 2 dni vopred info@aquacity.sk Ponuka menu je na stránke www.aquacity.sk/vyletybachledka

 

Chodník korunami stromov je otvorený od 09:00 do 16:00. Posledný vstup je o 15:00.
+